• Black Friday
  • Sale
  • Blogs
  • About us
  • Sale
Home & Interior
Home Appliances

Nail Products

Explore the world of nail products with PriceRunner. Whether you're searching for nail polish, gel kits, or nail care tools, we guide you to find the right items for your needs. Our extensive selection covers millions of products from a wide range of brands and retailers. Use our category filters to refine your choices based on colour, finish, brand, or price. Compare prices on nail products to ensure you get the best deals without any hassle. User reviews provide insights into quality and performance, helping you make the right choice. With PriceRunner, you can easily navigate through options and find what suits your personal style and budget. Ready to enhance your nail care routine? Start here and discover the right nail products for you today!

Try flexible payments withKlarnaLearn how

Filter
  • Nail Products
  • Caring Products
  • Nail Polishes & Removers
  • Nail Tools
  • Gift Boxes & Sets
  • False Nails & Nail Decorations

1000+ products

Show as table
Nail Products Temu Floral Nail Art Stickers - 3D Peony/Purple
Temu Floral Nail Art Stickers - 3D Peony/Purple
Nail Decoration & Nail Stickers
£3.31
1 store
Nail Products Regina OLD LOVE 1954 Nail Polish Shade 15 Antique Rose 7 ml 7ml
Regina OLD LOVE 1954 Nail Polish Shade 15 Antique Rose 7 ml 7ml
Nail Polish, Long-lasting
£2
£285.71/L
1 store
Nail Products LeChat Dare to Wear Nail Polish - Bittersweet
LeChat Dare to Wear Nail Polish - Bittersweet
Nail Polish
£20.77
1 store
Nail Products Kiara Sky MagneticFX Soak Off Gel Polish - Berry Haze
Kiara Sky MagneticFX Soak Off Gel Polish - Berry Haze
Gel Polish, Long-lasting
£32.24
£2,274.47/kg
1 store
Nail Products Lotus Mini Zebra Sanding Bands 240 Grit - Pack of 100
Trending
Lotus Mini Zebra Sanding Bands 240 Grit - Pack of 100
Nail File
£9
1 store
Nail Products Halo by Pure Nails Gel Polish Plus - Rose Gold
Halo by Pure Nails Gel Polish Plus - Rose Gold
Gel Polish, Long-lasting
£13.74
1 store
Nail Products Honey Joy 6 Box Set Wine Red Dip Powder Glitter Dark Barn - Wine
Honey Joy 6 Box Set Wine Red Dip Powder Glitter Dark Barn - Wine
Dipping Powder
£9.88
1 store
Nail Products The Edge Edge Nails Gel Polish - Candy Apple Red
The Edge Edge Nails Gel Polish - Candy Apple Red
Gel Polish
£5.99
1 store
Halo by Pure Nails Gel Polish Plus - Bright Pink
Halo by Pure Nails Gel Polish Plus - Bright Pink
Gel Polish, Long-lasting
£13.74
£40.39/kg
1 store
KIKO Milano Gel Effect Top Coat
KIKO Milano Gel Effect Top Coat
Top Coat
£6.99
1 store
Nail File Professional Quality - Half Moon Zebra
Nail File Professional Quality - Half Moon Zebra
Nail File
£6.99
1 store
Vishine 8ml Gelpolish Manicure Salon UV LED Soak Off Gel Nail Polish Varnish - French White
Vishine 8ml Gelpolish Manicure Salon UV LED Soak Off Gel Nail Polish Varnish - French White
Gel Polish
£3.99
1 store
Vishine 8ml Gelpolish Manicure Salon UV LED Soak Off Gel Nail Polish Varnish - MistyRose 8ml 1-pack
Trending
Vishine 8ml Gelpolish Manicure Salon UV LED Soak Off Gel Nail Polish Varnish - MistyRose 8ml 1-pack
Gel Polish, 1pcs, Long-lasting
£3.99
£498.75/L
1 store
Nailberry Breathable Halal Nail Polish - Imperial Blush 15ml
Nailberry Breathable Halal Nail Polish - Imperial Blush 15ml
Nail Polish, Breathable
£19.25
£1,283.33/L
1 store
Halo by Pure Nails Gel Polish Plus - Matcha
Halo by Pure Nails Gel Polish Plus - Matcha
Gel Polish, Long-lasting
£13.74
1 store
Maybelline Superstay Ink Bonder High Tide 12Ml
Maybelline Superstay Ink Bonder High Tide 12Ml
Nail Polish
£8
1 store
Konhill Solid Color False Nails - Wearable 24-pack
Konhill Solid Color False Nails - Wearable 24-pack
False Nail, 24pcs, Square
£25.47
1 store
Essie Nail Polish Lacquer Haute - Hello 13.5ml
Essie Nail Polish Lacquer Haute - Hello 13.5ml
Nail Polish
£104.26
£7,722.96/L
1 store
Regina Old Love 1954 Nail Polish Light Pearly Peach 7ml
Regina Old Love 1954 Nail Polish Light Pearly Peach 7ml
Nail Polish
£2
£285.71/L
1 store
Jessica Critical Care Base Coat Nail Varnish Strengthener - KSW and Calcium 1-pack
Jessica Critical Care Base Coat Nail Varnish Strengthener - KSW and Calcium 1-pack
Nail Strengthener, 1pcs, Strengthening
£21.13
1 store
Djeco Nail Stickers Moonlight Reflections
Djeco Nail Stickers Moonlight Reflections
Nail Decoration & Nail Stickers
£12.70
1 store
Peggy Sage Professional Nail File - White
Peggy Sage Professional Nail File - White
Nail File
£2.06
1 store
The Edge Edge Nails Gel Polish - Pistachio Green
The Edge Edge Nails Gel Polish - Pistachio Green
Gel Polish
£5.99
1 store
KIKO Milano Nail Polish Remover Gentle
KIKO Milano Nail Polish Remover Gentle
Nail Polish Remover
£4.99
1 store
Halo by Pure Nails Gel Polish Plus - Olive
Halo by Pure Nails Gel Polish Plus - Olive
Gel Polish, Long-lasting
£13.74
1 store
Nails Inc Festive Feels and Heels Nail Polish and Masking Duo 2-pack
Nails Inc Festive Feels and Heels Nail Polish and Masking Duo 2-pack
Nail Polish, 2pcs
£20
1 store
BL Color Play Nail Polish Set - 16 Colour
BL Color Play Nail Polish Set - 16 Colour
Gift Box / Set
£20.99
1 store
The Edge Edge Nails Gel Polish - Blue Breeze
The Edge Edge Nails Gel Polish - Blue Breeze
Gel Polish
£5.99
1 store
Professional Curved Nail Scissors - Blue
Professional Curved Nail Scissors - Blue
Nail Scissors
£5.99
1 store
Duri Nail Polish 798 Love Stories - Pastel Purple
Duri Nail Polish 798 Love Stories - Pastel Purple
Nail Polish, Quick Drying
£27.48
1 store
Beetles Beetles Winter Cat Eye Gel Polish - Blue Brown
Beetles Beetles Winter Cat Eye Gel Polish - Blue Brown
Gel Polish
£24.30
1 store
CND Treatments Nail Polish Nourishing Remover - 222 ml 1-pack
CND Treatments Nail Polish Nourishing Remover - 222 ml 1-pack
Nail Polish Remover, 1pcs
£11.90
1 store
Halo by Pure Nails Gel Polish Plus - Pillarbox Red
Halo by Pure Nails Gel Polish Plus - Pillarbox Red
Gel Polish, Long-lasting
£13.74
1 store
Linssy 60W Rechargeable UV LED Nail Lamp - Faster Wireless
Linssy 60W Rechargeable UV LED Nail Lamp - Faster Wireless
Nail Lamp
£62
1 store
Sans Soucis Electric Nail Clippers Sharpener USB Rechargeable Safe - Black
Sans Soucis Electric Nail Clippers Sharpener USB Rechargeable Safe - Black
Nail Clipper
£9.20
1 store
The Edge Edge Nails Gel Polish - Cherry Pink Glitter
The Edge Edge Nails Gel Polish - Cherry Pink Glitter
Gel Polish
£5.99
1 store
Revlon Nail Enamel Polish - Ruby Ribbon
Revlon Nail Enamel Polish - Ruby Ribbon
Nail Polish, Long-lasting
£12.99
1 store
Halo by Pure Nails Gel Polish Plus - Bare Shimmer
Halo by Pure Nails Gel Polish Plus - Bare Shimmer
Gel Polish, Long-lasting
£13.74
1 store
Dy Nail Polish Hot - Colorful Milk Tea
Dy Nail Polish Hot - Colorful Milk Tea
Nail Polish
£6
£545.45/L
1 store
Crystal Crystal-G D01 Ruby Red Shade UV LED Gel Nail Polish Varnish - Red Diamond Glitters 8ml
Crystal Crystal-G D01 Ruby Red Shade UV LED Gel Nail Polish Varnish - Red Diamond Glitters 8ml
Gel Polish, UV-protection
£24.34
£3,042.50/L
1 store
Sans Soucis Electric Nail Clippers Sharpener USB Rechargeable - Safe Rose Red
Sans Soucis Electric Nail Clippers Sharpener USB Rechargeable - Safe Rose Red
Nail Clipper
£9.24
1 store
Greenzech 48W LED UV Lamp Light Gel Polish Cure Nail Dryer - Pink
Greenzech 48W LED UV Lamp Light Gel Polish Cure Nail Dryer - Pink
Nail Lamp
£67.83
1 store
The Edge Edge Nails Gel Polish - The Apricot
The Edge Edge Nails Gel Polish - The Apricot
Gel Polish
£5.99
1 store
Daisy DND Gel Polish Set - Cherry Berry
Daisy DND Gel Polish Set - Cherry Berry
Gel Polish
£33.53
1 store
Didier Lab Premium No Wipe Gel Top Coat Super Shiny - Clean 10ml
Trending
Didier Lab Premium No Wipe Gel Top Coat Super Shiny - Clean 10ml
Top Coat
£12.42
£1,242.00/L
2 stores
The Edge Edge Nails Gel Polish - Marshmallow Pink
The Edge Edge Nails Gel Polish - Marshmallow Pink
Gel Polish
£5.99
1 store
Harmony Taylor & Dip Combo - Hold Me Tighter
Harmony Taylor & Dip Combo - Hold Me Tighter
Dipping Powder
£28.73
1 store
Konhill 24Pcs Coffin Fake Nails - Blue/Gold 24-pack
Konhill 24Pcs Coffin Fake Nails - Blue/Gold 24-pack
False Nail, 24pcs, Coffin / Ballerina
£25.66
1 store

Nail Products: 3 things to consider before buying

Before purchasing any Nail Products, it's essential to identify your specific needs. Are you looking for a vibrant nail polish for a special occasion, or do you need a long-lasting gel for everyday wear? Perhaps you're in search of nourishing cuticle oil or a reliable nail strengthener. Understanding your requirements will help you narrow down the options and choose products that best match your lifestyle and preferences.

When selecting Nail Products, it's crucial to examine the ingredient list. Look for products that are free from harmful chemicals like formaldehyde, toluene, and dibutyl phthalate (DBP). Opting for natural or non-toxic formulas can be beneficial, especially if you have sensitive skin or nails. Additionally, some products include nourishing ingredients such as vitamin E or keratin, which can enhance nail health.

To ensure you're getting the best value for your money, take the time to read user reviews on Nail Products. These insights can provide valuable information about the product's performance and durability. We recommend comparing prices across different retailers using PriceRunner to find competitive deals. Balancing cost with quality ensures you make an informed purchase without compromising on effectiveness.

NAIL PRODUCTS

FAQ

Nail products are items used for nail care and decoration. They include nail polishes, removers, and treatments. You can choose from a variety of colors and finishes to suit your style. Look for products that strengthen nails if they are brittle, or opt for quick-dry options if you’re short on time.

Nail products are available in many colors to suit different skin tones and occasions. Consider your skin tone and personal style when selecting a polish. For a classic look, neutral shades work well, while bold colors can make a statement for special events.

Nail products like gel polish offer longer-lasting wear compared to regular polish. Gel requires curing under a UV lamp, making it more durable but also requiring specific removal techniques. Regular polish is easier to apply and remove but might chip sooner.

You’ve viewed 48 out of 17070 products
1

...

122

...

244

246

248

...

302

...

356
¹

Borrowing more than you can afford or paying late may negatively impact your financial status and ability to obtain credit. Credit subject to status. Ts&Cs and late fees apply.

Advertisement

Nail care essentials: Find the best products for you

Nail care is a crucial part of personal grooming. It keeps your nails healthy and looking their best. Whether you're after a sleek manicure or want to strengthen your nails, there are products to suit every need.

Caring for your nails

Proper nail care starts with caring products. These include nail strengtheners, cuticle oils, and nourishing creams. Nail strengtheners are ideal for brittle nails, providing the nutrients they need to grow strong. Cuticle oils keep your cuticles soft and healthy, preventing painful cracks. Nourishing creams hydrate your nails and skin, leaving them feeling soft and supple.

Nail polishes and removers

Adding a splash of colour to your nails is easy with nail polishes & removers. Choose from a wide range of shades and finishes, including matte, glossy, and glitter. Quick-drying formulas are perfect for those on the go. For a longer-lasting look, opt for gel polishes. When it's time to change colours, gentle removers ensure your nails stay healthy, avoiding harsh chemicals that can cause damage.

Gift boxes and sets

Looking for a thoughtful present? Gift boxes & sets are a great option. These often include a variety of nail care products in one package. A typical set might contain a base coat, top coat, and a few shades of polish. Some sets are designed for specific needs, like strengthening or nourishing, making them a good choice for anyone who loves to pamper themselves.

Essential nail tools

Having the right nail tools is key to achieving a salon-quality manicure at home. Nail clippers and files are basic essentials. For more precision, a cuticle pusher and nail buffer can help shape and smooth your nails. A good-quality nail brush is useful for cleaning under the nails. Investing in a set of durable tools ensures you have everything you need for regular nail maintenance.

False nails and nail decorations

For a quick style change, false nails & nail decorations offer endless possibilities. False nails come in various shapes and lengths, from short and natural to long and dramatic. Nail decorations like stickers and gems add a touch of flair. These are easy to apply and remove, allowing you to experiment with different looks without commitment.

Make the right choice

Choosing the right products depends on your personal needs and preferences. If your nails are weak, focus on strengthening products. For a pop of colour, pick from a wide range of polishes. Those who enjoy experimenting with styles will love the variety of false nails and decorations available. Use PriceRunner to compare prices and find the best deals on all your nail care essentials.

Shop smarter with PriceRunner

Find the best option with the help of our handy tools. Compare prices, apply smart filters, read user reviews, and explore price history—all in one place.

Filter and sort

Searching for something particular? Filter by everything from price and brand to material or colour to see only the products relevant to you. Since delivery options and shipping costs can vary between shops, you can easily find your perfect match by filtering based on these criteria as well.

Reviews: See what other users think

Reviews from other users can provide valuable insights into the product's features and durability. Product ratings help you quickly assess popularity and customer satisfaction.

Price history: Find real deals

To ensure that you've found a good deal, you can view the product's price history. Select a time period and whether you wish to include international prices. Price history for the past three months is shown by default, but you can also look into a longer time period. If you want to determine if a deal from a specific shop is as good as it seems you can click on "Choose store" above the price graph to show an individual shop's pricing history.

¹

Borrowing more than you can afford or paying late may negatively impact your financial status and ability to obtain credit. Credit subject to status. Ts&Cs and late fees apply.

PriceRunner
  • Black Friday 2026
  • About us
  • Contact us
  • Newsroom
  • Job openings

Since 1999, PriceRunner has helped millions of visitors find the best products at the best prices.

PriceRunner is entirely independent and free to use. Our vision is to be your go-to site that you can always count on when comparing products and prices. PriceRunner became a part of Klarna 2022.

You can compare prices and products with us in:

Sweden, Denmark, The UK, Norway, USA, Germany, Austria, Finland, France, Ireland, Italy, Netherlands, Spain
Copyright 1999-2026 Klarna Technologies AB
Images on this website may be AI-generated.