• Black Friday
  • Sale
  • Blogs
  • About us
  • Sale
Home & Interior
Home Appliances

Jaguar Fragrances

Try flexible payments withKlarnaLearn how

Filter
  • Fragrances
  • Eau de Parfum
  • Eau de Toilette
  • Parfum
  • Gift Boxes
  • Eau de Cologne
  • Body Mists
Product Properties

70 products

Show as table
Jaguar Fragrances Jaguar Classic Red EdT 100ml
Jaguar Classic Red EdT 100ml
Eau De Toilette, Man, 100ml
£11.65
£116.50/L
9+ stores
Jaguar Fragrances Jaguar For Men EdT 100ml
Jaguar For Men EdT 100ml
Eau De Toilette, Man, 100ml
£13.99
£139.90/L
9+ stores
Jaguar Fragrances Jaguar Classic Black EdT 100ml
Jaguar Classic Black EdT 100ml
Eau De Toilette, Man, 100ml
£13
£130.00/L
9+ stores
Jaguar Fragrances Jaguar New Classic EdT 100ml
Jaguar New Classic EdT 100ml
Eau De Toilette, Man, 100ml
£10.98
£109.80/L
9+ stores
Jaguar Fragrances Jaguar Classic Electric Sky EdT 100ml
Jaguar Classic Electric Sky EdT 100ml
Eau De Toilette, Man, 100ml
£12.76
£127.60/L
9+ stores
Jaguar Fragrances Jaguar Classic Chromite EdT 100ml
Jaguar Classic Chromite EdT 100ml
Eau De Toilette, Man, 100ml
£13.40
£134.00/L
9+ stores
Jaguar Fragrances Jaguar Classic Motion EdT 100ml
Jaguar Classic Motion EdT 100ml
Eau De Toilette, Man, 100ml
£11.40
£114.00/L
9+ stores
Jaguar Fragrances Jaguar Classic Gold EdT 100ml
Jaguar Classic Gold EdT 100ml
Eau De Toilette, Man, 100ml
£14.99
£149.90/L
9+ stores
Jaguar Gold in Black EdT 100ml
Jaguar Gold in Black EdT 100ml
Eau De Toilette, Man, 100ml
£16.25
£162.50/L
9 stores
Jaguar For Men Ultimate Power EdT 100ml
Jaguar For Men Ultimate Power EdT 100ml
Eau De Toilette, Man, 100ml
£10.98
£109.80/L
8 stores
Jaguar Evolution for Men EdT 100ml
Jaguar Evolution for Men EdT 100ml
Eau De Toilette, Man, 100ml
£12.50
£125.00/L
9 stores
Jaguar SET Classic Black EDT spray SHOWER GEL
Jaguar SET Classic Black EDT spray SHOWER GEL
Gift Box, Man
£16
5 stores
Jaguar Vision lll EdT 100ml
Jaguar Vision lll EdT 100ml
Eau De Toilette, Man, 100ml
£17.99
£179.90/L
5 stores
Jaguar Classic Blue Gift Set EDT 100ml + Shower Gel 200ml
Jaguar Classic Blue Gift Set EDT 100ml + Shower Gel 200ml
Gift Box
£16
4 stores
Jaguar Stance EdT 100ml
Jaguar Stance EdT 100ml
Eau De Toilette, Man, 100ml
£20.95
£209.50/L
3 stores
Jaguar for Men EDT SG (man)
Jaguar for Men EDT SG (man)
Gift Box, Man
£22.75
3 stores
Jaguar Vision Sport EdT 100ml
Jaguar Vision Sport EdT 100ml
Eau De Toilette, Man, 100ml
£24.95
£249.50/L
3 stores
Jaguar Oud EdP 100ml
Trending
Jaguar Oud EdP 100ml
Eau de Parfum, Man, 100ml
£15.69
£156.90/L
2 stores
Jaguar Era Men Edt Spray 100ml
Trending
Jaguar Era Men Edt Spray 100ml
Eau De Toilette, Man, 100ml
£45.33
£453.30/L
1 store
Jaguar Imperial for Men EdT 100ml
Jaguar Imperial for Men EdT 100ml
Eau De Toilette, Man, 100ml
£39.95
£399.50/L
1 store
Jaguar Pace EdT 60ml
Jaguar Pace EdT 60ml
Eau De Toilette, Man, 60ml
£8.44
£140.67/L
1 store
Jaguar Classic Gold EDT Spray 3.4 oz
Jaguar Classic Gold EDT Spray 3.4 oz
Eau De Toilette, Man
£12.83
£133.11/kg
1 store
Jaguar classic chromite eau de toilette TESTER 100ml
Trending
Jaguar classic chromite eau de toilette TESTER 100ml
Eau De Toilette, Man, 100ml
£14.95
£149.50/L
1 store
Jaguar Edt Classic Red 2 Pcs 40ml
Jaguar Edt Classic Red 2 Pcs 40ml
Eau De Toilette, 40ml
£14.99
1 store
Jaguar Classic fragrances Classic Gift Set Eau de Toilette Spray Bath & Shower Gel
Jaguar Classic fragrances Classic Gift Set Eau de Toilette Spray Bath & Shower Gel
Gift Box, Man
£16
1 store
Jaguar Classic Red Eau De Toilette 100ml
Jaguar Classic Red Eau De Toilette 100ml
Eau De Toilette, Man, 100ml
£17.95
£179.50/L
1 store
Jaguar Classic Black For Men 100ml
Trending
Jaguar Classic Black For Men 100ml
Eau De Toilette, Man, 100ml
£17.99
£179.90/L
1 store
Jaguar Classic Black EDT Cologne 3.4 oz
Jaguar Classic Black EDT Cologne 3.4 oz
Eau De Toilette, Man
£17.99
1 store
Jaguar Classic Eau De Toilette Spray 100ml
-17%
Jaguar Classic Eau De Toilette Spray 100ml
Eau De Toilette, 100ml
£20.89
£208.90/L
1 store
Jaguar Classic Black Gift Set 100ml EDT 200ml Shower Gel
Jaguar Classic Black Gift Set 100ml EDT 200ml Shower Gel
Gift Box, Man
£20.99
1 store
Jaguar Eau De Toilette Spray 3.4 oz 100ml
Jaguar Eau De Toilette Spray 3.4 oz 100ml
Eau De Toilette, Man, 100ml
£22.12
£221.20/L
1 store
Jaguar Era Reloaded Eau de Parfum 100ml
Trending
Jaguar Era Reloaded Eau de Parfum 100ml
Eau de Parfum, Man, 100ml
£22.20
£222.00/L
1 store
Jaguar Classic Chromite Eau de Toilette Spray 100ml
Jaguar Classic Chromite Eau de Toilette Spray 100ml
Eau De Toilette, Man, 100ml
£22.99
£229.90/L
1 store
Jaguar Evolution EDT Multi-colored Aromatic Fougere 100 millilitre 100ml
Jaguar Evolution EDT Multi-colored Aromatic Fougere 100 millilitre 100ml
Eau De Toilette, Man, 100ml
£24.95
£249.50/L
1 store
Jaguar For Men Evolution Eau de Toilette For Him 100ml
Jaguar For Men Evolution Eau de Toilette For Him 100ml
Eau De Toilette, Man, 100ml
£24.95
£249.50/L
1 store
Jaguar for Men EDT Spray 100ml
Trending
Jaguar for Men EDT Spray 100ml
Eau De Toilette, Man, 100ml
£24.95
£249.50/L
1 store
Jaguar Classic Electric Sky Eau de Toilette Spray 100ml
Jaguar Classic Electric Sky Eau de Toilette Spray 100ml
Eau De Toilette, Man, 100ml
£24.99
£249.90/L
1 store
Jaguar Classic Black Eau De Toilette Spray 3.4 Oz 100 Ml 100ml
Jaguar Classic Black Eau De Toilette Spray 3.4 Oz 100 Ml 100ml
Eau De Toilette, Man, 100ml
£25.24
£252.40/L
1 store
Jaguar Classic Eau de Toilette 100ml Spray
Jaguar Classic Eau de Toilette 100ml Spray
Eau De Toilette, Man
£25.99
1 store
Jaguar Eau de Toilette Spray Black 3.4 Ounce 100ml
Jaguar Eau de Toilette Spray Black 3.4 Ounce 100ml
Eau De Toilette, Man, 100ml
£26.86
£268.60/L
1 store
Jaguar Classic Men's 3-Piece Fragrance Gift Set - EDT 100 ml and Shower Gel 100 ml
Jaguar Classic Men's 3-Piece Fragrance Gift Set - EDT 100 ml and Shower Gel 100 ml
Gift Box, Man
£27
Jaguar Era Eau de Toilette 100ml Spray 100ml
Jaguar Era Eau de Toilette 100ml Spray 100ml
Eau De Toilette, Man, 100ml
£28.99
£289.90/L
1 store
Jaguar For Men Ultimate Power Eau de Toilette 100ml
Jaguar For Men Ultimate Power Eau de Toilette 100ml
Eau De Toilette, Man, 100ml
£29.95
£299.50/L
1 store
Jaguar Ultimate Power Eau De Toilette Spray 3.4 oz 100ml
Jaguar Ultimate Power Eau De Toilette Spray 3.4 oz 100ml
Eau De Toilette, Man, 100ml
£29.95
£299.50/L
1 store
Jaguar Ultimate Power 3.4 oz EDT Cologne
Jaguar Ultimate Power 3.4 oz EDT Cologne
Eau de Cologne, Man
£29.95
£310.72/kg
1 store
Jaguar Classic Blue Gift Set 100ml EDT 200ml Shower Gel
Jaguar Classic Blue Gift Set 100ml EDT 200ml Shower Gel
Gift Box, Man
£31.99
1 store
Jaguar Classic Motion Eau de Toilette 100ml Spray
Jaguar Classic Motion Eau de Toilette 100ml Spray
Eau De Toilette, Man
£32.99
£11.64/kg
1 store
Jaguar Classic Black Eau De Toilette Spray 100 Ml 100ml
Jaguar Classic Black Eau De Toilette Spray 100 Ml 100ml
Eau De Toilette, Man, 100ml
£33.65
£336.50/L
1 store

Fragrances: 3 things to consider before buying

Fragrances are composed of different layers known as notes: top, middle, and base. Each note plays a crucial role in the overall scent profile. Top notes are what you smell immediately after applying a fragrance, but they dissipate quickly. Middle notes, or heart notes, emerge next and form the core of the fragrance, lasting longer than top notes. Finally, base notes provide depth and longevity to the scent. When choosing fragrances, consider how these notes evolve over time and select ones that align with your personal preferences.

It's essential to test fragrances on your skin before making a purchase. Body chemistry can affect how a fragrance smells, so what works for someone else might not work for you. Visit a store and apply a small amount of the fragrance on your wrist or inner elbow. Allow it to develop over several hours to experience its full evolution. If shopping online, look for samples or travel sizes first to ensure it's the right fit for you.

Different fragrances suit different seasons and occasions. Light floral or citrus fragrances are ideal for spring and summer as they complement warm weather with their fresh and airy profiles. In contrast, rich woody or spicy fragrances are perfect for autumn and winter due to their warm and enveloping qualities. Additionally, consider the occasion: subtle scents work well for everyday wear or professional settings, while more intense fragrances can be reserved for special events or evenings out.

FRAGRANCES

FAQ

Fragrances are scented products used to give a pleasant smell to the body. They include perfumes, colognes, and body sprays. Choosing the right fragrance depends on personal preference, occasion, and season. Consider the scent family—floral, woody, fresh, or oriental—to find one that suits you.

Fragrances are personal choices that reflect your style and mood. Test different scents on your skin to see how they develop over time. Consider factors like longevity, concentration (e.g., Eau de Parfum vs. Eau de Toilette), and the occasion for which you need it.

Fragrances are classified by concentration levels. Eau de Parfum contains a higher concentration of fragrance oils than Eau de Toilette, making it last longer. Typically, Eau de Parfum is more intense and suitable for evening wear, while Eau de Toilette is lighter and ideal for daytime.

You’ve viewed 48 out of 70 products

1

¹

Borrowing more than you can afford or paying late may negatively impact your financial status and ability to obtain credit. Credit subject to status. Ts&Cs and late fees apply.

Advertisement

Inspiration

Gift Guide: Perfumes for Women

Gift Guide: Perfumes for Women

By Klarna
¹

Borrowing more than you can afford or paying late may negatively impact your financial status and ability to obtain credit. Credit subject to status. Ts&Cs and late fees apply.

PriceRunner
  • Black Friday 2026
  • About us
  • Contact us
  • Newsroom
  • Job openings

Since 1999, PriceRunner has helped millions of visitors find the best products at the best prices.

PriceRunner is entirely independent and free to use. Our vision is to be your go-to site that you can always count on when comparing products and prices. PriceRunner became a part of Klarna 2022.

You can compare prices and products with us in:

Sweden, Denmark, The UK, Norway, USA, Germany, Austria, Finland, France, Ireland, Italy, Netherlands, Spain
Copyright 1999-2026 Klarna Technologies AB
Images on this website may be AI-generated.