• Black Friday
  • Sale
  • Blogs
  • About us
  • Sale
Home & Interior
Home Appliances

TJC Fragrances

Try flexible payments withKlarnaLearn how

Filter
  • Fragrances
  • Eau de Parfum
  • Eau de Toilette
  • Gift Boxes
  • Parfum
  • Eau de Cologne
  • Body Mists
Product Properties

81 products

Show as table
TJC Fragrances TJC 100% Natural Concentrated Perfume Rose 5ml
TJC 100% Natural Concentrated Perfume Rose 5ml
Perfume Oil & Roll-On Perfume, Woman, 5ml
£4.99
£998.00/L
1 store
TJC Fragrances TJC 100% Natural Concentrated Perfume Rose 5ml
TJC 100% Natural Concentrated Perfume Rose 5ml
Perfume Oil & Roll-On Perfume, 5ml
£5.99
£1,198.00/L
1 store
TJC Fragrances TJC Peony Mist Soft Amber Divine EDP 100ml
TJC Peony Mist Soft Amber Divine EDP 100ml
Eau de Parfum, 100ml
£6.99
£69.90/L
1 store
TJC Fragrances TJC Muse Winsome Parfum de Matin 5ml
TJC Muse Winsome Parfum de Matin 5ml
Woman
£6.99
1 store
TJC Fragrances TJC Legende Internelle Eau de Toilette 90ml
TJC Legende Internelle Eau de Toilette 90ml
Eau De Toilette, Man, 90ml
£6.99
£77.67/L
1 store
TJC Fragrances TJC Peony Mist Soft Amber Divine EDP 100ml
TJC Peony Mist Soft Amber Divine EDP 100ml
Eau de Parfum, 100ml
£6.99
£69.90/L
1 store
TJC Fragrances TJC Graceful EDP 100ml
TJC Graceful EDP 100ml
Eau de Parfum, Woman, 100ml
£7.99
£79.90/L
1 store
TJC Fragrances TJC Love Dama DE ORO EDP 100ml
TJC Love Dama DE ORO EDP 100ml
Eau de Parfum, Woman, 100ml
£7.99
£79.90/L
1 store
TJC Golden Gardenia EDP 10ml
TJC Golden Gardenia EDP 10ml
Eau de Parfum, 10ml
£7.99
£799.00/L
1 store
TJC Insuperabile Eau de Toilette for Him 100ml
TJC Insuperabile Eau de Toilette for Him 100ml
Eau De Toilette, Man, 100ml
£7.99
£79.90/L
1 store
TJC Fresh Florals EDP 10ml
TJC Fresh Florals EDP 10ml
Eau de Parfum, 10ml
£7.99
£799.00/L
1 store
TJC Sexy Shoo EDP Black 100 ml 100ml
TJC Sexy Shoo EDP Black 100 ml 100ml
Eau de Parfum, 100ml
£7.99
£79.90/L
1 store
TJC Noir Fleur EDP 100ml
TJC Noir Fleur EDP 100ml
Eau de Parfum, Woman, 100ml
£8.99
£89.90/L
1 store
TJC Sunlit Bloom EDP 100ml
TJC Sunlit Bloom EDP 100ml
Eau de Parfum, Woman, 100ml
£8.99
£89.90/L
1 store
TJC Red Desire EDP 100ml
TJC Red Desire EDP 100ml
Eau de Parfum, Woman, 100ml
£8.99
£89.90/L
1 store
TJC Gold Eau De Toilette 100ml
TJC Gold Eau De Toilette 100ml
Eau De Toilette, Man, 100ml
£8.99
£89.90/L
1 store
TJC Laurelle Wings Eau De Parfum 100ml
TJC Laurelle Wings Eau De Parfum 100ml
Eau de Parfum, Woman, 100ml
£9.99
£99.90/L
1 store
TJC Imperial Garden EDP 100ml
TJC Imperial Garden EDP 100ml
Eau de Parfum, 100ml
£9.99
£99.90/L
1 store
TJC V.V. Love Robot EDT 100ml
TJC V.V. Love Robot EDT 100ml
Eau De Toilette, Man, 100ml
£9.99
£99.90/L
1 store
TJC 100% Natural Concentrated Perfume 5ml
TJC 100% Natural Concentrated Perfume 5ml
Perfume Oil & Roll-On Perfume, 5ml
£9.99
£1,998.00/L
1 store
TJC Royal Ring EDP Blue 80ml
TJC Royal Ring EDP Blue 80ml
Eau de Parfum, 80ml
£9.99
£124.88/L
1 store
TJC Royal Ring EDP Blue 80ml
TJC Royal Ring EDP Blue 80ml
Eau de Parfum, 80ml
£9.99
£124.88/L
1 store
TJC Divine Fleur Floral Serande EDP 100ml
TJC Divine Fleur Floral Serande EDP 100ml
Eau de Parfum, Femme, 100ml
£9.99
£99.90/L
1 store
TJC Divine Fleur Wild Petals EDP 100ml
TJC Divine Fleur Wild Petals EDP 100ml
Eau de Parfum, Woman, 100ml
£9.99
£99.90/L
1 store
TJC Divine Fleur Gardenia Bliss EDP 100ml
TJC Divine Fleur Gardenia Bliss EDP 100ml
Eau de Parfum, Woman, 100ml
£9.99
£99.90/L
1 store
TJC Laurelle Noir Desire EDP 85ml
TJC Laurelle Noir Desire EDP 85ml
Eau de Parfum, Woman, 85ml
£9.99
£117.53/L
1 store
TJC Verona EDP 100ml
TJC Verona EDP 100ml
Eau de Parfum, 100ml
£9.99
£99.90/L
1 store
TJC Jaipur Fragrance 100% Natural Concentrated Perfume 5ml
TJC Jaipur Fragrance 100% Natural Concentrated Perfume 5ml
Perfume Oil & Roll-On Perfume, 5ml
£9.99
£1,998.00/L
1 store
TJC Adalusia EDP 100ml
TJC Adalusia EDP 100ml
Eau de Parfum, 100ml
£9.99
£99.90/L
1 store
TJC Voyages Rituals Pamir Mountains EDP 100ml
TJC Voyages Rituals Pamir Mountains EDP 100ml
Eau de Parfum, 100ml
£9.99
£99.90/L
1 store
TJC Royal Ring EDP Gold 80ml
TJC Royal Ring EDP Gold 80ml
Eau de Parfum, Woman, 80ml
£9.99
£124.88/L
1 store
TJC Blush Eau De Parfum 30ml
TJC Blush Eau De Parfum 30ml
Eau de Parfum, 30ml
£11.99
£399.67/L
1 store
TJC Blush Eau De Parfum 30ml
TJC Blush Eau De Parfum 30ml
Eau de Parfum, 30ml
£11.99
£399.67/L
1 store
TJC NOD Signal EDP 30ml
TJC NOD Signal EDP 30ml
Eau de Parfum, 30ml
£12.99
£433.00/L
1 store
TJC Extrait de Perfume Male 50ml
TJC Extrait de Perfume Male 50ml
Parfum, Man, 50ml
£12.99
£259.80/L
1 store
TJC Flower Paradise Extrait de Perfume 50 ML 50ml
TJC Flower Paradise Extrait de Perfume 50 ML 50ml
Parfum, 50ml
£12.99
£259.80/L
1 store
TJC Andalusian Orchard Summer 100ml
TJC Andalusian Orchard Summer 100ml
Eau de Parfum, 100ml
£14.99
£149.90/L
1 store
TJC The One EDT 100ml
TJC The One EDT 100ml
Eau De Toilette, 100ml
£14.99
£149.90/L
1 store
TJC Shadow Leap Savage Extrait De Parfum 100ml
TJC Shadow Leap Savage Extrait De Parfum 100ml
Parfum, 100ml
£14.99
£149.90/L
1 store
TJC Golden Circlet Reign 100ml
TJC Golden Circlet Reign 100ml
Eau de Parfum, 100ml
£14.99
£149.90/L
1 store
TJC Elysian Fields Blush 100ml
TJC Elysian Fields Blush 100ml
Eau de Parfum, 100ml
£14.99
£149.90/L
1 store
TJC Shadow Leap Instinct Extrait De Parfum 100ml
TJC Shadow Leap Instinct Extrait De Parfum 100ml
Parfum, 100ml
£14.99
£149.90/L
1 store
TJC Shadow Leap Basilisk Extrait De Parfum 100ml
TJC Shadow Leap Basilisk Extrait De Parfum 100ml
Parfum, Woman, 100ml
£14.99
£149.90/L
1 store
TJC Shadow Leap Tobacco Extrait De Parfum 100ml
TJC Shadow Leap Tobacco Extrait De Parfum 100ml
Parfum, 100ml
£14.99
£149.90/L
1 store
TJC Elysian Fields Blush 100ml
TJC Elysian Fields Blush 100ml
Eau de Parfum, Woman, 100ml
£14.99
£149.90/L
1 store
TJC Senorita Red Flamenco Shoe EDP 100ml
TJC Senorita Red Flamenco Shoe EDP 100ml
Eau de Parfum, 100ml
£14.99
£149.90/L
1 store
TJC Senorita Red Flamenco Shoe EDP 100ml
TJC Senorita Red Flamenco Shoe EDP 100ml
Eau de Parfum, 100ml
£14.99
£149.90/L
1 store
TJC Shadow Leap Prowl Extrait De Parfum 100ml
TJC Shadow Leap Prowl Extrait De Parfum 100ml
Parfum, Woman, 100ml
£14.99
£149.90/L
1 store

Fragrances: 3 things to consider before buying

Fragrances are composed of different layers known as notes: top, middle, and base. Each note plays a crucial role in the overall scent profile. Top notes are what you smell immediately after applying a fragrance, but they dissipate quickly. Middle notes, or heart notes, emerge next and form the core of the fragrance, lasting longer than top notes. Finally, base notes provide depth and longevity to the scent. When choosing fragrances, consider how these notes evolve over time and select ones that align with your personal preferences.

It's essential to test fragrances on your skin before making a purchase. Body chemistry can affect how a fragrance smells, so what works for someone else might not work for you. Visit a store and apply a small amount of the fragrance on your wrist or inner elbow. Allow it to develop over several hours to experience its full evolution. If shopping online, look for samples or travel sizes first to ensure it's the right fit for you.

Different fragrances suit different seasons and occasions. Light floral or citrus fragrances are ideal for spring and summer as they complement warm weather with their fresh and airy profiles. In contrast, rich woody or spicy fragrances are perfect for autumn and winter due to their warm and enveloping qualities. Additionally, consider the occasion: subtle scents work well for everyday wear or professional settings, while more intense fragrances can be reserved for special events or evenings out.

FRAGRANCES

FAQ

Fragrances are scented products used to give a pleasant smell to the body. They include perfumes, colognes, and body sprays. Choosing the right fragrance depends on personal preference, occasion, and season. Consider the scent family—floral, woody, fresh, or oriental—to find one that suits you.

Fragrances are personal choices that reflect your style and mood. Test different scents on your skin to see how they develop over time. Consider factors like longevity, concentration (e.g., Eau de Parfum vs. Eau de Toilette), and the occasion for which you need it.

Fragrances are classified by concentration levels. Eau de Parfum contains a higher concentration of fragrance oils than Eau de Toilette, making it last longer. Typically, Eau de Parfum is more intense and suitable for evening wear, while Eau de Toilette is lighter and ideal for daytime.

You’ve viewed 48 out of 81 products
¹

Borrowing more than you can afford or paying late may negatively impact your financial status and ability to obtain credit. Credit subject to status. Ts&Cs and late fees apply.

Advertisement

Inspiration

Gift Guide: Perfumes for Women

Gift Guide: Perfumes for Women

By Klarna
¹

Borrowing more than you can afford or paying late may negatively impact your financial status and ability to obtain credit. Credit subject to status. Ts&Cs and late fees apply.

PriceRunner
  • Black Friday 2026
  • About us
  • Contact us
  • Newsroom
  • Job openings

Since 1999, PriceRunner has helped millions of visitors find the best products at the best prices.

PriceRunner is entirely independent and free to use. Our vision is to be your go-to site that you can always count on when comparing products and prices. PriceRunner became a part of Klarna 2022.

You can compare prices and products with us in:

Sweden, Denmark, The UK, Norway, USA, Germany, Austria, Finland, France, Ireland, Italy, Netherlands, Spain
Copyright 1999-2026 Klarna Technologies AB
Images on this website may be AI-generated.