• Black Friday
  • Sale
  • Blogs
  • About us
  • Sale
Home & Interior
Home Appliances

Shein Fragrances

Try flexible payments withKlarnaLearn how

Filter
  • Fragrances
  • Eau de Parfum
  • Eau de Toilette
  • Parfum
  • Gift Boxes
  • Eau de Cologne
  • Body Mists
Product Properties

100+ products

Show as table
Shein Fragrances Shein Refillable Perfume Bottles 10 5 4 6 5 1pc 5ml
Shein Refillable Perfume Bottles 10 5 4 6 5 1pc 5ml
Atomizer, 5ml
£0.92
£184.00/L
1 store
Shein Fragrances Shein Travel Perfume Bottle 5ML Refillable Sprayer
Shein Travel Perfume Bottle 5ML Refillable Sprayer
Atomizer
£1.30
1 store
Shein Fragrances Shein 10ml Perfume Spray Bottles 10ml
Shein 10ml Perfume Spray Bottles 10ml
Atomizer
£1.48
1 store
Shein Fragrances Shein 5-Pointed Star Angel Heart Delicate Fragrance 10ml 10ml
Shein 5-Pointed Star Angel Heart Delicate Fragrance 10ml 10ml
Eau de Parfum, Woman, 10ml
£2.08
£208.00/L
1 store
Shein Fragrances Shein 6Pcs Travel Perfume Bottle 5ml
Shein 6Pcs Travel Perfume Bottle 5ml
Atomizer, 5ml
£2.19
1 store
Shein Fragrances Shein Vanilla Coconut Body Fragrance Mist 100ml
Shein Vanilla Coconut Body Fragrance Mist 100ml
Body Mist, 100ml
£3.44
£34.40/L
1 store
Shein Fragrances Shein Mini Body Fragrance Mist Set 40ml
Shein Mini Body Fragrance Mist Set 40ml
Gift Box
£6.48
1 store
Shein Fragrances Shein Euphoria Eau de Parfum 100ml
Shein Euphoria Eau de Parfum 100ml
Eau de Parfum, Man, 100ml
£21.70
£217.00/L
2 stores
Shein New Gilded Marble Perfume Spray Bottle 5ml
Shein New Gilded Marble Perfume Spray Bottle 5ml
Atomizer, 5ml
£0.97
£194.00/L
1 store
Shein Diffuser Funnel Cosmetic Pump
Shein Diffuser Funnel Cosmetic Pump
Atomizer
£0.98
1 store
Shein 5ml Perfume Atomizer Refillable Spray Bottles 10 Pcs 5ml
Shein 5ml Perfume Atomizer Refillable Spray Bottles 10 Pcs 5ml
Atomizer, 5ml
£1.08
1 store
Shein Ultra-Fine Mist Spray Bottle Set 30ml
Trending
Shein Ultra-Fine Mist Spray Bottle Set 30ml
Atomizer
£1.08
1 store
Shein Portable Refillable Perfume Bottle 5ml
Shein Portable Refillable Perfume Bottle 5ml
Atomizer, 5ml
£1.17
1 store
Shein Brazilian Fragrance Spray Gift Set 5pcs
Shein Brazilian Fragrance Spray Gift Set 5pcs
Gift Box
£1.27
1 store
Shein Refillable Mini Portable Perfume Spray Bottle 10ml
Shein Refillable Mini Portable Perfume Spray Bottle 10ml
Atomizer
£1.33
£1.38
1 store
Shein Ultra-Fine Long Tube Spray Bottle 0.34oz 10ml 0.17oz 5ml
Shein Ultra-Fine Long Tube Spray Bottle 0.34oz 10ml 0.17oz 5ml
Atomizer
£1.78
1 store
Shein Carefully Designed Perfume Spray Bottle
Shein Carefully Designed Perfume Spray Bottle
Atomizer
£2.96
1 store
Shein High-End Glass Perfume Spray Bottle 30ml 50ml 100ml
Trending
Shein High-End Glass Perfume Spray Bottle 30ml 50ml 100ml
Atomizer
£2.98
£3.08
1 store
Shein Luxurious Elegant Portable Mini Refillable Atomizer
Shein Luxurious Elegant Portable Mini Refillable Atomizer
Atomizer
£3.61
1 store
Shein Louischanzl Premium Leather Perfume Atomizer Bottle 5ml
Shein Louischanzl Premium Leather Perfume Atomizer Bottle 5ml
Atomizer, 5ml
£4.25
£850.00/L
1 store
Shein Portable Mini Refillable Perfume Atomizer 5ml 50pcs
Shein Portable Mini Refillable Perfume Atomizer 5ml 50pcs
Atomizer
£0.75
1 store
Shein Large Perfume Refillable Bottle 8ml
Shein Large Perfume Refillable Bottle 8ml
Atomizer
£0.87
1 store
Shein Perfume Atomizer For Men Women 2ml 5ml 10ml
Shein Perfume Atomizer For Men Women 2ml 5ml 10ml
Atomizer
£0.98
1 store
Shein Refillable Perfume Atomizer Spray Bottles 10pcs 5ml
Shein Refillable Perfume Atomizer Spray Bottles 10pcs 5ml
Atomizer, 5ml
£1.08
£216.00/L
1 store
Shein 5ml Perfume Atomizer Refillable Travel Spray Bottles 10 pcs
Trending
Shein 5ml Perfume Atomizer Refillable Travel Spray Bottles 10 pcs
Atomizer
£1.08
1 store
Shein Floral Fragrance Spray Gift Set 10ml 5pcs
Shein Floral Fragrance Spray Gift Set 10ml 5pcs
Gift Box
£1.17
1 store
Shein Perfume Spray Bottle 10ml
Shein Perfume Spray Bottle 10ml
Atomizer
£1.23
1 store
Shein Portable Refillable Perfume Spray Bottles 5 10 20pcs
Trending
Shein Portable Refillable Perfume Spray Bottles 5 10 20pcs
Atomizer
£1.27
1 store
Shein Travel Perfume Bottles Refillable 5ml
Shein Travel Perfume Bottles Refillable 5ml
Atomizer, 5ml
£1.27
£254.00/L
1 store
Shein Mini Refillable Travel Perfume Spray Bottle
Shein Mini Refillable Travel Perfume Spray Bottle
Atomizer
£1.34
1 store
Shein 10ml Perfume Atomizers Refillable Spray Bottles 10ml
Shein 10ml Perfume Atomizers Refillable Spray Bottles 10ml
Atomizer, 10ml
£1.38
£138.00/L
1 store
Shein Perfume Spray Bottle With Crystal Bow 5ml
Shein Perfume Spray Bottle With Crystal Bow 5ml
Atomizer, 5ml
£1.45
£290.00/L
1 store
Shein Perfume Atomizer Refillable Spray Bottle 10ml
Shein Perfume Atomizer Refillable Spray Bottle 10ml
Atomizer, 10ml
£1.48
£148.00/L
1 store
Shein 15ml Refillable Travel Perfume Bottles
Shein 15ml Refillable Travel Perfume Bottles
Atomizer
£1.55
1 store
Shein Luxury Mini Refillable Perfume Atomizer Spray 12ml 12ml
Shein Luxury Mini Refillable Perfume Atomizer Spray 12ml 12ml
Atomizer, 12ml
£1.58
£131.67/L
1 store
Shein Arabian Style Aromatic Fragrance Spray 100ml 100ml
Shein Arabian Style Aromatic Fragrance Spray 100ml 100ml
Body Mist, 100ml
£1.66
£16.60/L
1 store
Shein Perfume Spray Bottle Refillable 8ml
Shein Perfume Spray Bottle Refillable 8ml
Atomizer, 8ml
£1.71
1 store
Shein Premium Matte Finish Mini Perfume Atomizer 10ml
Shein Premium Matte Finish Mini Perfume Atomizer 10ml
Atomizer, 10ml
£1.78
£178.00/L
1 store
Shein High-Quality 10ml Reusable Portable Perfume Bottle
Shein High-Quality 10ml Reusable Portable Perfume Bottle
Atomizer
£1.88
1 store
Shein 2pcs 10ML Refillable Spray Bottles 10ml
Shein 2pcs 10ML Refillable Spray Bottles 10ml
Atomizer, 10ml
£1.88
£188.00/L
1 store
Shein Refillable Portable Card Spray Bottles 2 4pcs 20ml
Shein Refillable Portable Card Spray Bottles 2 4pcs 20ml
Atomizer, 20ml
£1.94
£97.00/L
1 store
Shein Empty Glass Perfume Spray Bottle Sample Vial 5ml
Shein Empty Glass Perfume Spray Bottle Sample Vial 5ml
Atomizer, 5ml
£1.98
£396.00/L
1 store
Shein Perfume Atomizer Bottle 5ml 1pc 8ml
Shein Perfume Atomizer Bottle 5ml 1pc 8ml
Atomizer
£1.98
1 store
Shein Portable Mini Refillable Perfume Spray Bottle 5ml
Shein Portable Mini Refillable Perfume Spray Bottle 5ml
Atomizer, 5ml
£2.06
£412.00/L
1 store
Shein Glass Perfume Spray Bottle Large Capacity 30ml
Shein Glass Perfume Spray Bottle Large Capacity 30ml
Atomizer, 30ml
£2.08
£69.33/L
1 store
Shein Angel Rollerball Fragrance Oil 10ml
Shein Angel Rollerball Fragrance Oil 10ml
Perfume Oil & Roll-On Perfume, 10ml
£2.24
£224.00/L
1 store
Shein Card-Shaped Portable Spray Bottle 3 Floral Scents
Shein Card-Shaped Portable Spray Bottle 3 Floral Scents
£2.31
1 store
Shein Oud Al Layl Roll-On Perfume Oil 10ml
Trending
Shein Oud Al Layl Roll-On Perfume Oil 10ml
Perfume Oil & Roll-On Perfume, 10ml
£2.38
£238.00/L
1 store

Fragrances: 3 things to consider before buying

Fragrances are composed of different layers known as notes: top, middle, and base. Each note plays a crucial role in the overall scent profile. Top notes are what you smell immediately after applying a fragrance, but they dissipate quickly. Middle notes, or heart notes, emerge next and form the core of the fragrance, lasting longer than top notes. Finally, base notes provide depth and longevity to the scent. When choosing fragrances, consider how these notes evolve over time and select ones that align with your personal preferences.

It's essential to test fragrances on your skin before making a purchase. Body chemistry can affect how a fragrance smells, so what works for someone else might not work for you. Visit a store and apply a small amount of the fragrance on your wrist or inner elbow. Allow it to develop over several hours to experience its full evolution. If shopping online, look for samples or travel sizes first to ensure it's the right fit for you.

Different fragrances suit different seasons and occasions. Light floral or citrus fragrances are ideal for spring and summer as they complement warm weather with their fresh and airy profiles. In contrast, rich woody or spicy fragrances are perfect for autumn and winter due to their warm and enveloping qualities. Additionally, consider the occasion: subtle scents work well for everyday wear or professional settings, while more intense fragrances can be reserved for special events or evenings out.

FRAGRANCES

FAQ

Fragrances are scented products used to give a pleasant smell to the body. They include perfumes, colognes, and body sprays. Choosing the right fragrance depends on personal preference, occasion, and season. Consider the scent family—floral, woody, fresh, or oriental—to find one that suits you.

Fragrances are personal choices that reflect your style and mood. Test different scents on your skin to see how they develop over time. Consider factors like longevity, concentration (e.g., Eau de Parfum vs. Eau de Toilette), and the occasion for which you need it.

Fragrances are classified by concentration levels. Eau de Parfum contains a higher concentration of fragrance oils than Eau de Toilette, making it last longer. Typically, Eau de Parfum is more intense and suitable for evening wear, while Eau de Toilette is lighter and ideal for daytime.

You’ve viewed 48 out of 144 products
¹

Borrowing more than you can afford or paying late may negatively impact your financial status and ability to obtain credit. Credit subject to status. Ts&Cs and late fees apply.

Advertisement

Inspiration

Gift Guide: Perfumes for Women

Gift Guide: Perfumes for Women

By Klarna
¹

Borrowing more than you can afford or paying late may negatively impact your financial status and ability to obtain credit. Credit subject to status. Ts&Cs and late fees apply.

PriceRunner
  • Black Friday 2026
  • About us
  • Contact us
  • Newsroom
  • Job openings

Since 1999, PriceRunner has helped millions of visitors find the best products at the best prices.

PriceRunner is entirely independent and free to use. Our vision is to be your go-to site that you can always count on when comparing products and prices. PriceRunner became a part of Klarna 2022.

You can compare prices and products with us in:

Sweden, Denmark, The UK, Norway, USA, Germany, Austria, Finland, France, Ireland, Italy, Netherlands, Spain
Copyright 1999-2026 Klarna Technologies AB
Images on this website may be AI-generated.