Blenders
Blowtorches
Breadmakers
Coffee Grinders
Coffee Makers
Deep fryers & Airfryers
Food Cookers
Food Dehydrators
Food Mixers & Food Processors
Hand Blenders
Hand Mixers
Ice Cream Makers
Ice Makers
Juicers
Kettles
Kitchen Scales
Meat Slicers
Mincers
Mini Choppers & Spiralisers
Other Kitchen Appliances
Pasta Makers
Popcorn Makers
Sandwich Toasters
Soft Drink Makers
Toasters
Vacuum Sealers
Waffle Makers

900W, On/Off Switch, Non-Stick Surface, Rubber Feet, Adjustable Temperature
You will get notified by e-mail when the product is back in stock at one of our listed retailers.
Lowest price for NutriChef NCFD10S is £266.85. This is currently the cheapest offer from 1 retailer.
Compare:
Product | |
|---|---|
| Product name | NutriChef NCFD10S |
| Brand | NutriChef |
Power Source | |
| Power | 900 W |
Measures | |
| Depth | 34.0 cm |
| Width | 45.3 cm |
| Height | 42.1 cm |
| Weight | 13517.0 g |
Additional Info | |
| Created at PriceRunner | 2022-10-20 |
Product Properties | |
|---|---|
| Features | Adjustable Temperature, Rubber Feet, On/Off Switch, Non-Stick Surface |
| Floors | 10 |
| Temperature (min) | 35.0 °C |
| Material | Stainless Steel |
| Third-party Certifications | UL Listed |
| Colour | Silver |
| Temperature (max) | 76.67 °C |
| Cord Length | 7.6 cm |
The information above is provided by various external sources and should be used as a guide only. Have you noticed anything amiss with this product? Or do you have suggestions for improvement? Send or .