Blenders
Blowtorches
Breadmakers
Coffee Grinders
Coffee Makers
Deep fryers & Airfryers
Food Cookers
Food Dehydrators
Food Mixers & Food Processors
Hand Blenders
Hand Mixers
Ice Cream Makers
Ice Makers
Juicers
Kettles
Kitchen Scales
Meat Slicers
Mincers
Mini Choppers & Spiralisers
Other Kitchen Appliances
Pasta Makers
Popcorn Makers
Sandwich Toasters
Soft Drink Makers
Toasters
Vacuum Sealers
Waffle Makers

Induction Hob, 90 cm, 95 cm, 75 cm
Try flexible payments with
Lowest price for Bosch PXV975DC1E is £1,229.98. This is currently the cheapest offer from 1 retailer.
Compare:
Product | |
|---|---|
| Product name | Bosch PXV975DC1E |
| Brand | Bosch |
| Type | Built in Hobs |
Product Properties | |
| Number of Burners / Zones | 5 |
| Control Type | Touch Control |
| Control Location | Front |
| Built in Hobs | Induction Hob |
| Colour | Black |
Power Source | |
| Power | 2200 W |
| Voltage | 240.0 V |
Additional Info | |
| Created at PriceRunner | 2016-02-02 |
Features | |
|---|---|
| With Extractor | No |
| Boost Function | Yes |
| Extendable Cooking Zone | Yes |
| Keep Warm Function | Yes |
Measures | |
| Width | 91.6 cm |
| Standard Width | 75 cm, 90 cm, 95 cm |
| Depth | 52.7 cm |
| Height | 5.1 cm |
The information above is provided by various external sources and should be used as a guide only. Have you noticed anything amiss with this product? Or do you have suggestions for improvement? Send or .