Blenders
Blowtorches
Breadmakers
Coffee Grinders
Coffee Makers
Deep fryers & Airfryers
Food Cookers
Food Dehydrators
Food Mixers & Food Processors
Hand Blenders
Hand Mixers
Ice Cream Makers
Ice Makers
Juicers
Kettles
Kitchen Scales
Meat Slicers
Mincers
Mini Choppers & Spiralisers
Other Kitchen Appliances
Pasta Makers
Popcorn Makers
Sandwich Toasters
Soft Drink Makers
Toasters
Vacuum Sealers
Waffle Makers

Induction Plate, Cooking Plate, 65 cm
You will get notified by e-mail when the product is back in stock at one of our listed retailers.
Lowest price for Alpina 2385ZN is £91.62. This is currently the cheapest offer from 1 retailer.
Product | |
|---|---|
| Product name | Alpina 2385ZN |
| Brand | Alpina |
| Type | Freestanding Hobs |
Product Properties | |
| Freestanding Hobs | Cooking Plate, Induction Plate |
| Number of Burners / Zones | 2 |
| Control Type | Touch Control |
| Control Location | Front |
| Colour | White, Black |
Wireless | |
| Wi-Fi | No |
Power Source | |
| Power | 3500 W |
| Voltage | 220.0 V |
Additional Info | |
| Created at PriceRunner | 2021-06-21 |
Features | |
|---|---|
| Child Lock | No |
| Residual Heat Indicator | Yes |
| Auto switch Off | No |
| Boost Function | No |
| Keep Warm Function | No |
| Pause Function | No |
Measures | |
| Width | 63.5 cm |
| Standard Width | 65 cm |
| Depth | 39.5 cm |
| Height | 12.5 cm |
The information above is provided by various external sources and should be used as a guide only. Have you noticed anything amiss with this product? Or do you have suggestions for improvement? Send or .