Blenders
Blowtorches
Breadmakers
Coffee Grinders
Coffee Makers
Deep fryers & Airfryers
Food Cookers
Food Dehydrators
Food Mixers & Food Processors
Hand Blenders
Hand Mixers
Ice Cream Makers
Ice Makers
Juicers
Kettles
Kitchen Scales
Meat Slicers
Mincers
Mini Choppers & Spiralisers
Other Kitchen Appliances
Pasta Makers
Popcorn Makers
Sandwich Toasters
Soft Drink Makers
Toasters
Vacuum Sealers
Waffle Makers

You will get notified by e-mail when the product is back in stock at one of our listed retailers.
*Pay in 24 installments with Klarna, APR 21.90%: Borrowing more than you can afford, or paying late, may make it harder to get credit in the future. Credit subject to status. 18+. UK residents only. A downpayment of 10% or higher may be required. Klarna Financing has a representative 21.9% APR (fixed). Representative example: 21.9% APR representative based on a loan amount of £1200 repayable over 24 months at an interest rate of 21.9% p.a. (Fixed). 23 monthly payments of £61.06 and last payment of £55.01. Total amount payable of £1,463.39. Total charge for credit £263.39. Minimum and maximum purchase amount £250 - £10,000. Lender: Klarna Financial Services UK Limited (nr 14290857). T&Cs apply. Pay in 3: Klarna’s Pay in 3 is an unregulated credit agreement. Borrowing more than you can afford or paying late may negatively impact your financial status and ability to obtain credit. 18+, UK residents only. Subject to status. T&Cs and late fees apply.
Advertisement
Lowest price for Rotel CD14 MKII is £690.78. This is currently the cheapest offer from 1 retailer.
Compare:
Product | |
|---|---|
| Product name | Rotel CD14 MKII |
| Brand | Rotel |
Type | |
| Type | Stationary CD Player |
Product Properties | |
| Colour | Black, Silver |
Features | |
| Attributes | Remote Control |
Connections | |
| RCA Stereo | Yes |
| Ethernet | No |
| Optical | No |
| USB | Yes |
| XLR Stereo | No |
| Headphones | No |
| Coaxial | Yes |
Design | |
| Type of Disc Drive | Front Loaded with Tray |
File Formats | |
|---|---|
| Supported File Formats | MP3 |
Wireless | |
| Bluetooth | No |
| Wi-Fi | No |
Audio | |
| Supported Disc Formats | CD-R, CD-RW |
| Amount of CDs | 1 |
Measures | |
| Weight | 6.5 kg |
| Height | 9.7 cm |
| Depth | 31.2 cm |
| Width | 43.2 cm |
Additional Info | |
| Created at PriceRunner | 2022-11-19 |
The information above is provided by various external sources and should be used as a guide only. Have you noticed anything amiss with this product? Or do you have suggestions for improvement? Send or .