Blenders
Blowtorches
Breadmakers
Coffee Grinders
Coffee Makers
Deep fryers & Airfryers
Food Cookers
Food Dehydrators
Food Mixers & Food Processors
Hand Blenders
Hand Mixers
Ice Cream Makers
Ice Makers
Juicers
Kettles
Kitchen Scales
Meat Slicers
Mincers
Mini Choppers & Spiralisers
Other Kitchen Appliances
Pasta Makers
Popcorn Makers
Sandwich Toasters
Soft Drink Makers
Toasters
Vacuum Sealers
Waffle Makers

You will get notified by e-mail when the product is back in stock at one of our listed retailers.
Prices do not include shipping costs. Right now, there are no retailers selling Logitech G600 MMO Gaming Mouse, so the data shown are historical prices.
There is just no way that you could omit a mouse from your gaming computer build. Maybe this one is not exactly what you were looking for, but it might be something to consider.
When it comes to picking out the peripherals for your battle station, you should not make the mistake of thinking that the mouse is inconsequential. There is a huge selection of products these days and there's bound to be one that suits you.
You can do a ton of things with this mouse since it's equipped with as many as 20 buttons, which of course is more than your conventional computer mouse.
In our price listing you can get quick overview of the different prices and right now G600 MMO Gaming Mouse has a lowest price of £. This model has a high review average of 4.1 out of 5 and all its features make it a premium product.
Product | |
|---|---|
| Product name | Logitech G600 MMO Gaming Mouse |
| Brand | Logitech |
| Type | Gaming Mice |
Features | |
| Wireless | No |
Measures | |
| Weight | 133.0 g |
| Width | 75.0 mm |
| Height | 41.0 mm |
| Cable Length | 1.98 m |
| Length | 118.0 mm |
Additional Info | |
| Created at PriceRunner | 2012-06-21 |
Product Properties | |
|---|---|
| Side Buttons | Yes |
| Acceleration | 30 G |
| Suitable for Left-Handers | No |
| Colour | White, Black |
| DPI Button | Yes |
| Backlight | RGB (multicoloured) |
| No. of Buttons | 20 pcs |
| For Kids/Smaller Hands | No |
| IPS | 160 |
| Polling Rate | 1000Hz/1ms |
| Left or Right Hand | Right Hand |
| DPI | 8200 dpi |
| PTFE Mouse Feet | Yes |
| Vertical | No |
| Connection | USB |
| Sensor | Laser |
The information above is provided by various external sources and should be used as a guide only. Have you noticed anything amiss with this product? Or do you have suggestions for improvement? Send or .