Blenders
Blowtorches
Breadmakers
Coffee Grinders
Coffee Makers
Deep fryers & Airfryers
Food Cookers
Food Dehydrators
Food Mixers & Food Processors
Hand Blenders
Hand Mixers
Ice Cream Makers
Ice Makers
Juicers
Kettles
Kitchen Scales
Meat Slicers
Mincers
Mini Choppers & Spiralisers
Other Kitchen Appliances
Pasta Makers
Popcorn Makers
Sandwich Toasters
Soft Drink Makers
Toasters
Vacuum Sealers
Waffle Makers

If you're looking for a gaming mouse, this could be just the thing. This is a slightly more advanced mouse with as many as eight buttons.
Comms Express
Lenovo GY50X79385 Legion M600 Wireless Gaming Mouse
Or 3 interest-free payments of £19.80/mo.*
*Pay in 24 installments with Klarna, APR 21.90%: Borrowing more than you can afford, or paying late, may make it harder to get credit in the future. Credit subject to status. 18+. UK residents only. A downpayment of 10% or higher may be required. Klarna Financing has a representative 21.9% APR (fixed). Representative example: 21.9% APR representative based on a loan amount of £1200 repayable over 24 months at an interest rate of 21.9% p.a. (Fixed). 23 monthly payments of £61.06 and last payment of £55.01. Total amount payable of £1,463.39. Total charge for credit £263.39. Minimum and maximum purchase amount £250 - £10,000. Lender: Klarna Financial Services UK Limited (nr 14290857). T&Cs apply. Pay in 3: Klarna’s Pay in 3 is an unregulated credit agreement. Borrowing more than you can afford or paying late may negatively impact your financial status and ability to obtain credit. 18+, UK residents only. Subject to status. T&Cs and late fees apply.
Advertisement
Lowest price for Lenovo Legion M600 Wireless Iron Grey is £59.40. This is currently the cheapest offer among 5 stores.
There is just no way that you could omit a mouse from your gaming computer build. Maybe this one is not exactly what you were looking for, but it might be something to consider.
It would be a shame if you spent all that time and money on getting the very best hardware for your gaming PC, only to settle on the cheapest possible mouse you can find. Modern gaming mice are packed with hardware and features of their own and could make all the difference for your gaming experience.
You get more than the conventional amount of buttons on this particular model of mouse, since it's equipped with as many as eight buttons.
This is one of the very most popular models on PriceRunner at the moment and it currently has a lowest price of £59. If you compare this model's price with the rest of the category, then it is more expensive than most other models, but given its features you'd be getting a premium product.
Product | |
|---|---|
| Product name | Lenovo Legion M600 Wireless Iron Grey |
| Brand | Lenovo |
| Type | Gaming Mice |
Features | |
| Wireless | Yes |
Power Source | |
| Battery Life | 200.0 h |
Measures | |
| Weight | 107.0 g |
| Width | 68.2 mm |
| Height | 42.1 mm |
| Length | 127.6 mm |
Additional Info | |
| Created at PriceRunner | 2020-06-16 |
Product Properties | |
|---|---|
| Side Buttons | Yes |
| Acceleration | 40 G |
| Suitable for Left-Handers | Yes |
| Colour | Grey |
| DPI Button | Yes |
| Backlight | Yes (single-coloured) |
| No. of Buttons | 9 pcs |
| For Kids/Smaller Hands | No |
| IPS | 400 |
| Polling Rate | 1000Hz/1ms |
| Left or Right Hand | Universal |
| DPI | 16000 dpi |
| PTFE Mouse Feet | No |
| Vertical | No |
| Connection | Bluetooth, Radio (RF) |
| Sensor | Optical |
The information above is provided by various external sources and should be used as a guide only. Have you noticed anything amiss with this product? Or do you have suggestions for improvement? Send or .