Blenders
Blowtorches
Breadmakers
Coffee Grinders
Coffee Makers
Deep fryers & Airfryers
Food Cookers
Food Dehydrators
Food Mixers & Food Processors
Hand Blenders
Hand Mixers
Ice Cream Makers
Ice Makers
Juicers
Kettles
Kitchen Scales
Meat Slicers
Mincers
Mini Choppers & Spiralisers
Other Kitchen Appliances
Pasta Makers
Popcorn Makers
Sandwich Toasters
Soft Drink Makers
Toasters
Vacuum Sealers
Waffle Makers

A more environmentally friendly option to disposable bags! The material of choice for this bag is polyester and it holds 15 litres.
Try flexible payments with
You will get notified by e-mail when the product is back in stock at one of our listed retailers.
Prices do not include shipping costs. Right now, there are no retailers selling Reisenthel Mini Maxi Shopper Pocket - Red, so the data shown are historical prices.
Product | |
|---|---|
| Product name | Reisenthel Mini Maxi Shopper Pocket - Red |
| Brand | Reisenthel |
| Type | Totes & Shopping Bags |
Sustainability Information | |
| Sustainability Attributes | Recycled Material |
Measures | |
| Height | 54.0 cm |
| Width | 45.0 cm |
| Depth | 7.0 cm |
Additional Info | |
| Created at PriceRunner | 2021-08-24 |
Product Properties | |
|---|---|
| Pattern | Solid Colour |
| Manufacturer Colour | Red |
| Target Group | Woman |
| Colour | Red |
| Volume | 15.0 L |
| Material | Polyester |
| Carrying Style | Top Handle |
The information above is provided by various external sources and should be used as a guide only. Have you noticed anything amiss with this product? Or do you have suggestions for improvement? Send or .