Blenders
Blowtorches
Breadmakers
Coffee Grinders
Coffee Makers
Deep fryers & Airfryers
Food Cookers
Food Dehydrators
Food Mixers & Food Processors
Hand Blenders
Hand Mixers
Ice Cream Makers
Ice Makers
Juicers
Kettles
Kitchen Scales
Meat Slicers
Mincers
Mini Choppers & Spiralisers
Other Kitchen Appliances
Pasta Makers
Popcorn Makers
Sandwich Toasters
Soft Drink Makers
Toasters
Vacuum Sealers
Waffle Makers

Does your child need a backpack for school? Then this might be the thing for you. This bag is made from textile and it is targeted towards children.
*Pay in 24 installments with Klarna, APR 21.90%: Borrowing more than you can afford, or paying late, may make it harder to get credit in the future. Credit subject to status. 18+. UK residents only. A downpayment of 10% or higher may be required. Klarna Financing has a representative 21.9% APR (fixed). Representative example: 21.9% APR representative based on a loan amount of £1200 repayable over 24 months at an interest rate of 21.9% p.a. (Fixed). 23 monthly payments of £61.06 and last payment of £55.01. Total amount payable of £1,463.39. Total charge for credit £263.39. Minimum and maximum purchase amount £250 - £10,000. Lender: Klarna Financial Services UK Limited (nr 14290857). T&Cs apply. Pay in 3: Klarna’s Pay in 3 is an unregulated credit agreement. Borrowing more than you can afford or paying late may negatively impact your financial status and ability to obtain credit. 18+, UK residents only. Subject to status. T&Cs and late fees apply.
Advertisement
Lowest price for Skip Hop Zoo Pack - Fox is £20.01. This is currently the cheapest offer among 2 stores.
Product | |
|---|---|
| Product name | Skip Hop Zoo Pack - Fox |
| Brand | Skip Hop |
| Type | School Bags |
Measures | |
| Weight | 315.0 g |
| Height | 30.0 cm |
| Width | 28.0 cm |
| Depth | 13.0 cm |
Additional Info | |
| Created at PriceRunner | 2017-10-23 |
Product Properties | |
|---|---|
| Manufacturer Colour | Fox |
| Properties | Bottle Holder, Water Resistant |
| Target Group | Child |
| Colour | Multicolour, Red, Orange |
| Volume | 7.0 L |
| Material | Textile |
| Closure | Zipper |
The information above is provided by various external sources and should be used as a guide only. Have you noticed anything amiss with this product? Or do you have suggestions for improvement? Send or .