• Black Friday
  • Sale
  • Blogs
  • About us
  • Sale
Home & Interior
Home Appliances
Rustins MDFS1000 Quick Drying MDF Sealer Clear Wood Protection

Rustins MDFS1000 Quick Drying MDF Sealer Clear Wood Protection

Compare
Top Coating, Wood

·

Popularity

1661

in

Paint
From 3 payments of £3.87/mo. with
AD

From OnBuy

Rustins MDFS1000 Quick Drying MDF Sealer Clear 1 Litre

Free shipping, 2-6 days
£14.83

Rapid Online

Rustins MDFS1000 Quick Drying MDF Sealer Clear 1 Litre

Lowest price

·£3.99 shipping, 1-3 days
£11.62

Advertisement

Advertisement

¹

Borrowing more than you can afford or paying late may negatively impact your financial status and ability to obtain credit. Credit subject to status. Ts&Cs and late fees apply.

Related products

Show all
We have picked out a selection of products that might interest you.
Cuprinol 5 Year Ducksback Wood Protection Silver Copse 5L
Cuprinol 5 Year Ducksback Wood Protection Silver Copse 5L
£12.99
£2.60/L
Cuprinol 5 Year Ducksback Wood Protection Forest Green 5L
Cuprinol 5 Year Ducksback Wood Protection Forest Green 5L
£12.99
£2.60/L
Cuprinol 5 Year Ducksback Wood Protection Delicate Pine 5L
Cuprinol 5 Year Ducksback Wood Protection Delicate Pine 5L
£12.99
£2.60/L
Cuprinol Garden Shades Wood Protection Muted Clay 2.5L
Trending
Cuprinol Garden Shades Wood Protection Muted Clay 2.5L
£21.96
£8.78/L
Barrettine Wood Preserver Wood Protection Clear 5L
Barrettine Wood Preserver Wood Protection Clear 5L
£41.99
£8.40/L
Ronseal One Coat Fence Life 5L - Tudor Black Oak Wood Protection Wood Protection Tudor Black Oak 5L
Ronseal One Coat Fence Life 5L - Tudor Black Oak Wood Protection Wood Protection Tudor Black Oak 5L
£8.79
£1.76/L
Sadolin Superdec Satin Wood Protection Super White 1L
Sadolin Superdec Satin Wood Protection Super White 1L
£17.99
£17.99/L

Product details

Lowest price for Rustins MDFS1000 Quick Drying MDF Sealer Clear Wood Protection is £11.62. This is currently the cheapest offer among 10 stores.
Compare:

Features

Product

Product nameRustins MDFS1000 Quick Drying MDF Sealer Clear Wood Protection
BrandRustins
TypeWood Protection

Additional Info

Created at PriceRunner2022-11-17

Product Properties

Primer/Top Coating/SprayTop Coating
Application SurfaceWood

Feedback

The information above is provided by various external sources and should be used as a guide only. Have you noticed anything amiss with this product? Or do you have suggestions for improvement? Send or .
¹

Borrowing more than you can afford or paying late may negatively impact your financial status and ability to obtain credit. Credit subject to status. Ts&Cs and late fees apply.

PriceRunner
  • Black Friday 2026
  • About us
  • Contact us
  • Newsroom
  • Job openings

Since 1999, PriceRunner has helped millions of visitors find the best products at the best prices.

PriceRunner is entirely independent and free to use. Our vision is to be your go-to site that you can always count on when comparing products and prices. PriceRunner became a part of Klarna 2022.

You can compare prices and products with us in:

Sweden, Denmark, The UK, Norway, USA, Germany, Austria, Finland, France, Ireland, Italy, Netherlands, Spain
Copyright 1999-2026 Klarna Technologies AB
Images on this website may be AI-generated.