• Black Friday
  • Sale
  • Blogs
  • About us
  • Sale
Home & Interior
Home Appliances
Bedec Paint Wood Paint 2.5L
Trending

Bedec Paint Wood Paint 2.5L

Compare
Top Coating, Wood, Concrete, Matte

·

Popularity

4046

in

Paint
From 3 payments of £14.33/mo. with
AD

From Decorating Centre Online

Bedec Barn Paint

Free shipping, Tomorrow
£42.99

Decorating Centre Online

Bedec Barn Paint

Lowest price

·Free shipping, Tomorrow
£42.99

Advertisement

¹

Borrowing more than you can afford or paying late may negatively impact your financial status and ability to obtain credit. Credit subject to status. Ts&Cs and late fees apply.

Related products

Show all
We have picked out a selection of products that might interest you.
Leyland Trade Undercoat Wood Paint, Metal Paint White 5L
Leyland Trade Undercoat Wood Paint, Metal Paint White 5L
£33.98
£6.80/L
Bedec Multi Surface Wood Paint 0.75L
Bedec Multi Surface Wood Paint 0.75L
£23.99
£31.99/L
Leyland Trade Undercoat Wood Paint, Metal Paint White 2.5L
Leyland Trade Undercoat Wood Paint, Metal Paint White 2.5L
£21.99
£8.80/L
Zinsser B.I.N Wood Paint 2.5L
Zinsser B.I.N Wood Paint 2.5L
£49.95
£19.98/L
Johnstone's Trade Aqua Water Based Satin Wood Paint Brilliant White 1L
Johnstone's Trade Aqua Water Based Satin Wood Paint Brilliant White 1L
£15.99
£15.99/L
Dulux Non Drip Wood Paint Pure Brilliant White 2.5L
Dulux Non Drip Wood Paint Pure Brilliant White 2.5L
£22.93
£9.17/L
Johnstone's Johnstone's Interior Quick Dry Gloss Wood Paint Brilliant White 0.75L
Johnstone's Johnstone's Interior Quick Dry Gloss Wood Paint Brilliant White 0.75L
£11.98
£15.97/L

Product details

Lowest price for Bedec Paint Wood Paint 2.5L is £42.99. This is currently the cheapest offer among 5 stores.
Compare:

Features

Product

Product nameBedec Paint Wood Paint 2.5L
BrandBedec
TypeWood Paint

Additional Info

Created at PriceRunner2023-12-16

Product Properties

Indoor/Outdoor UseIndoor, Outdoor
Volume2.5 L
Primer/Top Coating/SprayTop Coating
Gloss LevelsMatte
Application SurfaceConcrete, Wood
ColourWhite
Tinting TypeAny colour

Feedback

The information above is provided by various external sources and should be used as a guide only. Have you noticed anything amiss with this product? Or do you have suggestions for improvement? Send or .
¹

Borrowing more than you can afford or paying late may negatively impact your financial status and ability to obtain credit. Credit subject to status. Ts&Cs and late fees apply.

PriceRunner
  • Black Friday 2026
  • About us
  • Contact us
  • Newsroom
  • Job openings

Since 1999, PriceRunner has helped millions of visitors find the best products at the best prices.

PriceRunner is entirely independent and free to use. Our vision is to be your go-to site that you can always count on when comparing products and prices. PriceRunner became a part of Klarna 2022.

You can compare prices and products with us in:

Sweden, Denmark, The UK, Norway, USA, Germany, Austria, Finland, France, Ireland, Italy, Netherlands, Spain
Copyright 1999-2026 Klarna Technologies AB
Images on this website may be AI-generated.