• Black Friday
  • Sale
  • Blogs
  • About us
  • Sale
Home & Interior
Home Appliances
Manor Linotex Floor Paint Tile Red 5L

Manor Linotex Floor Paint Tile Red 5L

Compare
Top Coating, Concrete, Glossy
Price£44.53

·

Popularity

23505

in

Paint
From 3 payments of £14.84/mo. with

tools-paint.com

Manor Linotex Floor Paint Standard Colours 5L - Tile Red SC-02526
£73.20 shipping
£44.53

Advertisement

¹

Borrowing more than you can afford or paying late may negatively impact your financial status and ability to obtain credit. Credit subject to status. Ts&Cs and late fees apply.

Related products

Show all
We have picked out a selection of products that might interest you.
Ronseal Diamond Hard Garage Floor Paint Tile Red 5L
Trending
Ronseal Diamond Hard Garage Floor Paint Tile Red 5L
£47.92
£9.58/L
Ronseal Diamond Hard Floor Paint 2.5L
Trending
Ronseal Diamond Hard Floor Paint 2.5L
£32.20
£12.88/L
Ronseal Diamond Hard Garage Floor Paint Tile Red 2.5L
Ronseal Diamond Hard Garage Floor Paint Tile Red 2.5L
£32.29
£12.92/L
Rustins Quick Dry Step & Tile Floor Paint 1L
Trending
Rustins Quick Dry Step & Tile Floor Paint 1L
£16.31
£16.31/L
Blackfriar Professional Polyurethane Floor Paint Tile Red 0.5L
Blackfriar Professional Polyurethane Floor Paint Tile Red 0.5L
£11.16
£22.32/L
Rustins Quick Dry Step & Tile Floor Paint 0.5L
Rustins Quick Dry Step & Tile Floor Paint 0.5L
£11.41
£22.82/L
Rustins Quick Dry Step & Tile Floor Paint Tile Red 0.25L
-14%
Rustins Quick Dry Step & Tile Floor Paint Tile Red 0.25L
£5.75
£23.00/L

Product details

Lowest price for Manor Linotex Floor Paint Tile Red 5L is £44.53. This is currently the cheapest offer from 1 retailer.
Compare:

Features

Product

Product nameManor Linotex Floor Paint Tile Red 5L
BrandManor
TypeFloor Paint

Additional Info

Created at PriceRunner2018-09-12

Product Properties

Indoor/Outdoor UseIndoor
Manufacturer ColourTile Red
Volume5.0 L
Primer/Top Coating/SprayTop Coating
Gloss LevelsGlossy
Application SurfaceConcrete
ColourRed

Feedback

The information above is provided by various external sources and should be used as a guide only. Have you noticed anything amiss with this product? Or do you have suggestions for improvement? Send or .
¹

Borrowing more than you can afford or paying late may negatively impact your financial status and ability to obtain credit. Credit subject to status. Ts&Cs and late fees apply.

PriceRunner
  • Black Friday 2026
  • About us
  • Contact us
  • Newsroom
  • Job openings

Since 1999, PriceRunner has helped millions of visitors find the best products at the best prices.

PriceRunner is entirely independent and free to use. Our vision is to be your go-to site that you can always count on when comparing products and prices. PriceRunner became a part of Klarna 2022.

You can compare prices and products with us in:

Sweden, Denmark, The UK, Norway, USA, Germany, Austria, Finland, France, Ireland, Italy, Netherlands, Spain
Copyright 1999-2026 Klarna Technologies AB
Images on this website may be AI-generated.