• Black Friday
  • Sale
  • Blogs
  • About us
  • Sale
Home & Interior
Home Appliances
Hammerite Rust Remover Gel Blister Maintain Cleaning 0.1L

Hammerite Rust Remover Gel Blister Maintain Cleaning 0.1L

Compare
Metal, Radiators
Compare prices from£2.60to£17.80

·

Popularity

3102

in

Paint
From 3 payments of £0.86/mo. with
AD

From OnBuy

Hammerite Rust Remover Gel Blister - 100ml

Free shipping, 2-6 days
£8.52

tools-paint.com

Hammerite Rust Remover Gel - 1 x 100ml

£73.20 shipping
£2.60

Or 3 payments of £0.86/mo.¹

OnBuy

4.8(14 ratings)
Hammerite Rust Remover Gel Blister - 100ml
Free shipping, 2-6 days
£8.52

Advertisement

¹

Borrowing more than you can afford or paying late may negatively impact your financial status and ability to obtain credit. Credit subject to status. Ts&Cs and late fees apply.

Related products

Show all
We have picked out a selection of products that might interest you.
Rustins Quick Dry Aluminium Metal Paint 0.25L
Rustins Quick Dry Aluminium Metal Paint 0.25L
£9.14
£36.56/L
Rust-Oleum 7301 Thinner for Metal Paint, Floor Paint
Rust-Oleum 7301 Thinner for Metal Paint, Floor Paint
£16.38
Rustins Quick Dry Aluminium Metal Paint 0.5L
Rustins Quick Dry Aluminium Metal Paint 0.5L
£11.87
£23.74/L
Rust-Oleum CombiColor 7300 Gloss Metal Paint
Rust-Oleum CombiColor 7300 Gloss Metal Paint
£55.49
Motip - Lacquer Paint Clear 0.5L
Motip - Lacquer Paint Clear 0.5L
£7.03
£14.06/L
Johnstone's Trade Flortred Floor Paint 5L
Johnstone's Trade Flortred Floor Paint 5L
£52.95
£10.59/L
Le Tonkinois Vernis Anticorrosion Impermeable Wood Protection 0.5L
Le Tonkinois Vernis Anticorrosion Impermeable Wood Protection 0.5L
£15.99
£31.98/L

Product details

Lowest price for Hammerite Rust Remover Gel Blister Maintain Cleaning 0.1L is £2.60. This is currently the cheapest offer among 5 stores.
Compare:

Features

Product

Product nameHammerite Rust Remover Gel Blister Maintain Cleaning 0.1L
BrandHammerite
TypeCleaning

Additional Info

Created at PriceRunner2020-10-07

Product Properties

Indoor/Outdoor UseIndoor, Outdoor
Volume0.1 L
Application SurfaceMetal, Radiators
CleaningMaintain Cleaning
ColourTransparent

Feedback

The information above is provided by various external sources and should be used as a guide only. Have you noticed anything amiss with this product? Or do you have suggestions for improvement? Send or .
¹

Borrowing more than you can afford or paying late may negatively impact your financial status and ability to obtain credit. Credit subject to status. Ts&Cs and late fees apply.

PriceRunner
  • Black Friday 2026
  • About us
  • Contact us
  • Newsroom
  • Job openings

Since 1999, PriceRunner has helped millions of visitors find the best products at the best prices.

PriceRunner is entirely independent and free to use. Our vision is to be your go-to site that you can always count on when comparing products and prices. PriceRunner became a part of Klarna 2022.

You can compare prices and products with us in:

Sweden, Denmark, The UK, Norway, USA, Germany, Austria, Finland, France, Ireland, Italy, Netherlands, Spain
Copyright 1999-2026 Klarna Technologies AB
Images on this website may be AI-generated.