Blenders
Blowtorches
Breadmakers
Coffee Grinders
Coffee Makers
Deep fryers & Airfryers
Food Cookers
Food Dehydrators
Food Mixers & Food Processors
Hand Blenders
Hand Mixers
Ice Cream Makers
Ice Makers
Juicers
Kettles
Kitchen Scales
Meat Slicers
Mincers
Mini Choppers & Spiralisers
Other Kitchen Appliances
Pasta Makers
Popcorn Makers
Sandwich Toasters
Soft Drink Makers
Toasters
Vacuum Sealers
Waffle Makers

This smart watch gives you so much more than a regular watch. The strap only comes in black.
*Pay in 24 installments with Klarna, APR 21.90%: Borrowing more than you can afford, or paying late, may make it harder to get credit in the future. Credit subject to status. 18+. UK residents only. A downpayment of 10% or higher may be required. Klarna Financing has a representative 21.9% APR (fixed). Representative example: 21.9% APR representative based on a loan amount of £1200 repayable over 24 months at an interest rate of 21.9% p.a. (Fixed). 23 monthly payments of £61.06 and last payment of £55.01. Total amount payable of £1,463.39. Total charge for credit £263.39. Minimum and maximum purchase amount £250 - £10,000. Lender: Klarna Financial Services UK Limited (nr 14290857). T&Cs apply. Pay in 3: Klarna’s Pay in 3 is an unregulated credit agreement. Borrowing more than you can afford or paying late may negatively impact your financial status and ability to obtain credit. 18+, UK residents only. Subject to status. T&Cs and late fees apply.
Advertisement
Lowest price for Huawei Watch D2 with Fluoroelastomer Strap is £299.00. This is currently the cheapest offer among 6 stores.
Do you want a discreet way of being able to read incoming texts without having to take out your phone during the meeting? Then a smartwatch is a good choice! This model from Huawei offers quite a few useful features that are sure to make your everyday life easier.
This model from Huawei has, among other things, support for wireless charging, which makes it quick and easy to charge the watch. The screen type on this watch is AMOLED.
As of today, you can buy this model for £299, but make sure to compare a few different retailers to find the very best deal for you.
Product | |
|---|---|
| Product name | Huawei Watch D2 with Fluoroelastomer Strap |
| Brand | Huawei |
| Type | Smartwatches |
Type | |
| For Kids | No |
| Sports | Multisport |
| Series | Others |
Product Properties | |
| Screen Size | 1.82 " |
Features | |
| Features | ECG (Electrocardiogram), Gyroscope, Blood Oxygen Level (SpO2), Sleep Tracking, Barometer, Wireless Charging, Skin Temperature, Accelerometer |
| Water Resistant | Yes |
| Water Resistant (classification) | IP68 |
Connections | |
| USB | No |
Pulse | |
| Heart Rate Monitor | Built-In |
Display | |
| Colour Screen | Yes |
| Screen Type | AMOLED |
| Screen Resolution | 480x408 |
Software | |
| Smartphone Compatibility | Android, iPhone |
Design | |
|---|---|
| Material (Watch) | Aluminum |
| Material (Strap) | Rubber |
| Colour (Watch) | Black |
| Colour (Strap) | Black |
Wireless | |
| Bluetooth | Yes |
| Wi-Fi | No |
| Wireless Communication | Bluetooth |
| NFC | Yes |
| Bluetooth Version | 5.2 |
Measures | |
| Thickness | 13.3 mm |
| Width | 38.0 mm |
| Height | 48.0 mm |
| Width (Strap) | 26.5 mm |
Additional Info | |
| Created at PriceRunner | 2024-09-23 |
The information above is provided by various external sources and should be used as a guide only. Have you noticed anything amiss with this product? Or do you have suggestions for improvement? Send or .