Blenders
Blowtorches
Breadmakers
Coffee Grinders
Coffee Makers
Deep fryers & Airfryers
Food Cookers
Food Dehydrators
Food Mixers & Food Processors
Hand Blenders
Hand Mixers
Ice Cream Makers
Ice Makers
Juicers
Kettles
Kitchen Scales
Meat Slicers
Mincers
Mini Choppers & Spiralisers
Other Kitchen Appliances
Pasta Makers
Popcorn Makers
Sandwich Toasters
Soft Drink Makers
Toasters
Vacuum Sealers
Waffle Makers

This pedometer helps you keep track of how much you walk during the day. Since the model is waterproof, you don't have to worry when it's raining outside.
*Pay in 24 installments with Klarna, APR 21.90%: Borrowing more than you can afford, or paying late, may make it harder to get credit in the future. Credit subject to status. 18+. UK residents only. A downpayment of 10% or higher may be required. Klarna Financing has a representative 21.9% APR (fixed). Representative example: 21.9% APR representative based on a loan amount of £1200 repayable over 24 months at an interest rate of 21.9% p.a. (Fixed). 23 monthly payments of £61.06 and last payment of £55.01. Total amount payable of £1,463.39. Total charge for credit £263.39. Minimum and maximum purchase amount £250 - £10,000. Lender: Klarna Financial Services UK Limited (nr 14290857). T&Cs apply. Pay in 3: Klarna’s Pay in 3 is an unregulated credit agreement. Borrowing more than you can afford or paying late may negatively impact your financial status and ability to obtain credit. 18+, UK residents only. Subject to status. T&Cs and late fees apply.
Advertisement
Lowest price for Garmin Running Dynamics Pod is £88.06. This is currently the cheapest offer among 2 stores.
Time for a pedometer competition at work? Then this pedometer from Garmin could be a good choice. It's easy to use and they give you the precise measurement you need to come out on top.
This model comes with a built-in pedometer to let you keep track of all your steps.
As of today, you can buy this model for £88, but make sure to compare a few different retailers to find the very best deal for you.
Product | |
|---|---|
| Product name | Garmin Running Dynamics Pod |
| Brand | Garmin |
| Type | Activity Clips |
Type | |
| For Kids | No |
| Series | Others |
Features | |
| Features | Pedometer |
| Water Resistant | Yes |
| Water Resistant (classification) | 1 ATM (10m) |
Wireless | |
|---|---|
| Wireless Communication | ANT+ |
Power Source | |
| Type of Battery | CR1632 |
Measures | |
| Thickness | 19.2 mm |
| Width | 23.2 mm |
| Height | 37.6 mm |
| Weight | 12.0 g |
Additional Info | |
| Created at PriceRunner | 2017-06-27 |
The information above is provided by various external sources and should be used as a guide only. Have you noticed anything amiss with this product? Or do you have suggestions for improvement? Send or .