Blenders
Blowtorches
Breadmakers
Coffee Grinders
Coffee Makers
Deep fryers & Airfryers
Food Cookers
Food Dehydrators
Food Mixers & Food Processors
Hand Blenders
Hand Mixers
Ice Cream Makers
Ice Makers
Juicers
Kettles
Kitchen Scales
Meat Slicers
Mincers
Mini Choppers & Spiralisers
Other Kitchen Appliances
Pasta Makers
Popcorn Makers
Sandwich Toasters
Soft Drink Makers
Toasters
Vacuum Sealers
Waffle Makers

Freestanding Freezers, 324L, Width: 59.5cm, Height: 186cm
Try flexible payments with
Lowest price for LG GFT41PZGSZ is £1,067.98. This is currently the cheapest offer from 1 retailer.
Product | |
|---|---|
| Product name | LG GFT41PZGSZ |
| Brand | LG |
| Type | Freestanding Freezers |
Design | |
| Door Opening | Left |
Technical Specifications | |
| Climate Labeling | T |
Measures | |
| Width | 59.5 cm |
| Depth | 70.7 cm |
| Height | 186.0 cm |
| Weight | 74.0 kg |
Additional Info | |
| Created at PriceRunner | 2021-04-22 |
Product Properties | |
|---|---|
| Energy Consumption (kWh/year) | 264.0 |
| Defrost Type | Manual Defrost |
| Volume | 324.0 L |
| Energy Class | E |
| No. of shelves/boxes | 7 pcs |
| Features | Fast Freeze |
| Noise Level | 38 dB |
| Colour | Stainless Steel |
The information above is provided by various external sources and should be used as a guide only. Have you noticed anything amiss with this product? Or do you have suggestions for improvement? Send or .