Blenders
Blowtorches
Breadmakers
Coffee Grinders
Coffee Makers
Deep fryers & Airfryers
Food Cookers
Food Dehydrators
Food Mixers & Food Processors
Hand Blenders
Hand Mixers
Ice Cream Makers
Ice Makers
Juicers
Kettles
Kitchen Scales
Meat Slicers
Mincers
Mini Choppers & Spiralisers
Other Kitchen Appliances
Pasta Makers
Popcorn Makers
Sandwich Toasters
Soft Drink Makers
Toasters
Vacuum Sealers
Waffle Makers

Vacuum your home fast and easy with this upright vacuum cleaner from Sebo! Sebo Sebo Rose 908012GBR has a suction power of 700 watts.
*Pay in 24 installments with Klarna, APR 21.90%: Borrowing more than you can afford, or paying late, may make it harder to get credit in the future. Credit subject to status. 18+. UK residents only. A downpayment of 10% or higher may be required. Klarna Financing has a representative 21.9% APR (fixed). Representative example: 21.9% APR representative based on a loan amount of £1200 repayable over 24 months at an interest rate of 21.9% p.a. (Fixed). 23 monthly payments of £61.06 and last payment of £55.01. Total amount payable of £1,463.39. Total charge for credit £263.39. Minimum and maximum purchase amount £250 - £10,000. Lender: Klarna Financial Services UK Limited (nr 14290857). T&Cs apply. Pay in 3: Klarna’s Pay in 3 is an unregulated credit agreement. Borrowing more than you can afford or paying late may negatively impact your financial status and ability to obtain credit. 18+, UK residents only. Subject to status. T&Cs and late fees apply.
Advertisement
Lowest price for Sebo Rose 908012GBR is £335.92. This is currently the cheapest offer among 4 stores.
Are you thinking of buying an upright vacuum cleaner? If yes, this model from Sebo is a great choice. The dust is collected in regular vacuum cleaner bags.
With this model you can easily vacuum your stairs. The container for this vacuum cleaner has a normal-sized volume and holds 3.5 litres, so you don't need to change it more often than usual.
No home is complete without a vacuum cleaner and this model may be the perfect one for you! You can price compare this vacuum cleaner here on PriceRunner, and currently the lowest price is £319. The price is above average for the category, which in combination with its features makes this vacuum a premium product.
Product | |
|---|---|
| Product name | Sebo Rose 908012GBR |
| Brand | Sebo |
| Type | Upright Vacuum Cleaners |
Product Properties | |
| Dust Bin Volume | 3.5 L |
| Filter | S-Class |
| Features | 2-in-1, Detachable Handset |
| Dust Collection | Bag |
| Colour | White |
| Noise Level | 79 dB |
Additional Info | |
| Created at PriceRunner | 2020-01-31 |
Performance | |
|---|---|
| Cleaning performance class (Carpets) | B |
| Suction Power (W) | 700 W |
| Dust Re-emission Class | B |
Measures | |
| Depth | 245.0 mm |
| Height | 1218.0 mm |
| Width | 310.0 mm |
| Weight | 6.8 kg |
| Cord Length | 9.5 m |
The information above is provided by various external sources and should be used as a guide only. Have you noticed anything amiss with this product? Or do you have suggestions for improvement? Send or .