Blenders
Blowtorches
Breadmakers
Coffee Grinders
Coffee Makers
Deep fryers & Airfryers
Food Cookers
Food Dehydrators
Food Mixers & Food Processors
Hand Blenders
Hand Mixers
Ice Cream Makers
Ice Makers
Juicers
Kettles
Kitchen Scales
Meat Slicers
Mincers
Mini Choppers & Spiralisers
Other Kitchen Appliances
Pasta Makers
Popcorn Makers
Sandwich Toasters
Soft Drink Makers
Toasters
Vacuum Sealers
Waffle Makers

Segway-Ninebot F25E has a range of 25 kilometres before you need to charge it. It is well suited to experienced riders.
You will get notified by e-mail when the product is back in stock at one of our listed retailers.
Lowest price for Segway-Ninebot F25E is £386.14. This is currently the cheapest offer from 1 retailer.
Product | |
|---|---|
| Product name | Segway-Ninebot F25E |
| Brand | Segway-Ninebot |
| Type | Electric Scooters |
Power Source | |
| Battery Capacity | 275 mAh |
| Power | 250 W |
Measures | |
| Weight | 15.3 kg |
Additional Info | |
| Created at PriceRunner | 2021-10-26 |
Product Properties | |
|---|---|
| Wheel Size | 10.0 " |
| Colour | Silver, Grey |
| Target Group | Adult |
| Features | LED Lights, Brake Lights, Shock-Absorber (Rear), Head Lights, Shock-Absorber (Front), Bluetooth, Foldable, App Controlled, Without seat, Disc Brake |
| User Weight (Max) | 100.0 kg |
| Speed Limit (max) | 25.0 km/h |
| Range | 15.534 miles |
The information above is provided by various external sources and should be used as a guide only. Have you noticed anything amiss with this product? Or do you have suggestions for improvement? Send or .