Blenders
Blowtorches
Breadmakers
Coffee Grinders
Coffee Makers
Deep fryers & Airfryers
Food Cookers
Food Dehydrators
Food Mixers & Food Processors
Hand Blenders
Hand Mixers
Ice Cream Makers
Ice Makers
Juicers
Kettles
Kitchen Scales
Meat Slicers
Mincers
Mini Choppers & Spiralisers
Other Kitchen Appliances
Pasta Makers
Popcorn Makers
Sandwich Toasters
Soft Drink Makers
Toasters
Vacuum Sealers
Waffle Makers

Ducati Pro II Plus works best if you weigh 100 kg or less. You can view battery status and change settings in an app.
Lowest price for Ducati Pro II Plus is £790.48. This is currently the cheapest offer from 1 retailer.
Product | |
|---|---|
| Product name | Ducati Pro II Plus |
| Brand | Ducati |
| Type | Electric Scooters |
Product Properties | |
| Wheel Size | 10.0 " |
| Removable Seat | No |
| Colour | Black |
| Features | LED Lights, Brake Lights, Head Lights, Foldable, App Controlled, Without seat, Disc Brake |
| User Weight (Max) | 100.0 kg |
| Speed Limit (max) | 25.0 km/h |
| Range | 15.534 miles |
Power Source | |
|---|---|
| Voltage | 36.0 V |
| Battery Capacity | 7800 mAh |
| Power | 350 W |
Measures | |
| Weight | 15.5 kg |
| Height | 1150.0 mm |
| Depth | 473.0 mm |
| Width | 1160.0 mm |
Additional Info | |
| Created at PriceRunner | 2022-01-05 |
The information above is provided by various external sources and should be used as a guide only. Have you noticed anything amiss with this product? Or do you have suggestions for improvement? Send or .