Blenders
Blowtorches
Breadmakers
Coffee Grinders
Coffee Makers
Deep fryers & Airfryers
Food Cookers
Food Dehydrators
Food Mixers & Food Processors
Hand Blenders
Hand Mixers
Ice Cream Makers
Ice Makers
Juicers
Kettles
Kitchen Scales
Meat Slicers
Mincers
Mini Choppers & Spiralisers
Other Kitchen Appliances
Pasta Makers
Popcorn Makers
Sandwich Toasters
Soft Drink Makers
Toasters
Vacuum Sealers
Waffle Makers

Ducati Pro II Evo Electric Scooter is an electric scooter which will brighten up your day with fun moments and experiences. This particular electric has a top speed of 25 km/h.
Try flexible payments with
You will get notified by e-mail when the product is back in stock at one of our listed retailers.
Prices do not include shipping costs. Right now, there are no retailers selling Ducati Pro II Evo, so the data shown are historical prices.
Product | |
|---|---|
| Product name | Ducati Pro II Evo |
| Brand | Ducati |
| Type | Electric Scooters |
Product Properties | |
| Wheel Size | 10.0 " |
| Removable Seat | No |
| Colour | Black |
| Target Group | Adult |
| Features | LED Lights, Shock-Absorber (Rear), Shock-Absorber (Front), Bluetooth, Foldable, App Controlled, Disc Brake |
| User Weight (Max) | 100.0 kg |
| Speed Limit (max) | 25.0 km/h |
| Range | 24.9 miles |
| IP-Class | IPX4 |
Power Source | |
|---|---|
| Battery Technology | Li-Ion |
| Voltage | 36.0 V |
| Battery Capacity | 7800 mAh |
| Power | 350 W |
Measures | |
| Weight | 16.5 kg |
| Height | 1169.0 mm |
| Depth | 1195.0 mm |
| Width | 480.0 mm |
Additional Info | |
| Created at PriceRunner | 2022-09-01 |
The information above is provided by various external sources and should be used as a guide only. Have you noticed anything amiss with this product? Or do you have suggestions for improvement? Send or .