Blenders
Blowtorches
Breadmakers
Coffee Grinders
Coffee Makers
Deep fryers & Airfryers
Food Cookers
Food Dehydrators
Food Mixers & Food Processors
Hand Blenders
Hand Mixers
Ice Cream Makers
Ice Makers
Juicers
Kettles
Kitchen Scales
Meat Slicers
Mincers
Mini Choppers & Spiralisers
Other Kitchen Appliances
Pasta Makers
Popcorn Makers
Sandwich Toasters
Soft Drink Makers
Toasters
Vacuum Sealers
Waffle Makers

Homcom 120W Electric Scooter Level Rear Break is an electric scooter which will make your commute a bit more fun. If you are short on storage space, it's very handy that it's foldable.
*Pay in 24 installments with Klarna, APR 21.90%: Borrowing more than you can afford, or paying late, may make it harder to get credit in the future. Credit subject to status. 18+. UK residents only. A downpayment of 10% or higher may be required. Klarna Financing has a representative 21.9% APR (fixed). Representative example: 21.9% APR representative based on a loan amount of £1200 repayable over 24 months at an interest rate of 21.9% p.a. (Fixed). 23 monthly payments of £61.06 and last payment of £55.01. Total amount payable of £1,463.39. Total charge for credit £263.39. Minimum and maximum purchase amount £250 - £10,000. Lender: Klarna Financial Services UK Limited (nr 14290857). T&Cs apply. Pay in 3: Klarna’s Pay in 3 is an unregulated credit agreement. Borrowing more than you can afford or paying late may negatively impact your financial status and ability to obtain credit. 18+, UK residents only. Subject to status. T&Cs and late fees apply.
Advertisement
Lowest price for Homcom Electric Scooter - Pink is £66.30. This is currently the cheapest offer among 3 stores.
Product | |
|---|---|
| Product name | Homcom Electric Scooter - Pink |
| Brand | Homcom |
| Type | Electric Scooters |
Product Properties | |
| Wheel Size | 5.51 " |
| Removable Seat | No |
| Colour | Pink |
| Target Group | Adult, Junior, Child |
| Features | Lock, Foldable, Without seat, Disc Brake |
| User Weight (Max) | 50.0 kg |
| Speed Limit (max) | 12.87 km/h |
| Range | 3.7 miles |
Power Source | |
|---|---|
| Voltage | 21.6 V |
| Battery Capacity | 2000 mAh |
| Power | 120 W |
Measures | |
| Weight | 5.2 kg |
| Height | 950.0 mm |
| Depth | 760.0 mm |
| Width | 530.0 mm |
Additional Info | |
| Created at PriceRunner | 2023-06-19 |
The information above is provided by various external sources and should be used as a guide only. Have you noticed anything amiss with this product? Or do you have suggestions for improvement? Send or .