Blenders
Blowtorches
Breadmakers
Coffee Grinders
Coffee Makers
Deep fryers & Airfryers
Food Cookers
Food Dehydrators
Food Mixers & Food Processors
Hand Blenders
Hand Mixers
Ice Cream Makers
Ice Makers
Juicers
Kettles
Kitchen Scales
Meat Slicers
Mincers
Mini Choppers & Spiralisers
Other Kitchen Appliances
Pasta Makers
Popcorn Makers
Sandwich Toasters
Soft Drink Makers
Toasters
Vacuum Sealers
Waffle Makers

Segway Ninebot Kickscooter MAX G2 E is an electric scooter which will brighten up your day with fun moments and experiences. You can connect your phone to the scooter with Bluetooth.
LaptopHub
Segway NINEBOT KICKSCOOTER MAX G2 E
Or 3 interest-free payments of £223.94/mo.*
*Pay in 24 installments with Klarna, APR 21.90%: Borrowing more than you can afford, or paying late, may make it harder to get credit in the future. Credit subject to status. 18+. UK residents only. A downpayment of 10% or higher may be required. Klarna Financing has a representative 21.9% APR (fixed). Representative example: 21.9% APR representative based on a loan amount of £1200 repayable over 24 months at an interest rate of 21.9% p.a. (Fixed). 23 monthly payments of £61.06 and last payment of £55.01. Total amount payable of £1,463.39. Total charge for credit £263.39. Minimum and maximum purchase amount £250 - £10,000. Lender: Klarna Financial Services UK Limited (nr 14290857). T&Cs apply. Pay in 3: Klarna’s Pay in 3 is an unregulated credit agreement. Borrowing more than you can afford or paying late may negatively impact your financial status and ability to obtain credit. 18+, UK residents only. Subject to status. T&Cs and late fees apply.
Advertisement
Advertisement
Lowest price for Segway Max G2 E Electric Folding Scooter is £671.84. This is currently the cheapest offer among 6 stores.
Product | |
|---|---|
| Product name | Segway Max G2 E Electric Folding Scooter |
| Brand | Segway |
| Type | Electric Scooters |
Product Properties | |
| Wheel Size | 10.0 " |
| Colour | Grey |
| Target Group | Adult |
| Features | Brake Lights, Head Lights, Bluetooth, Foldable, Without seat |
| User Weight (Max) | 120.0 kg |
| Speed Limit (max) | 25.0 km/h |
| Range | 43.5 miles |
Power Source | |
|---|---|
| Battery Technology | Li-Ion |
| Voltage | 36.0 V |
| Battery Capacity | 15300 mAh |
Measures | |
| Weight | 24.3 kg |
| Height | 1210.0 mm |
| Depth | 600.0 mm |
| Width | 570.0 mm |
Additional Info | |
| Created at PriceRunner | 2023-07-08 |
The information above is provided by various external sources and should be used as a guide only. Have you noticed anything amiss with this product? Or do you have suggestions for improvement? Send or .