Blenders
Blowtorches
Breadmakers
Coffee Grinders
Coffee Makers
Deep fryers & Airfryers
Food Cookers
Food Dehydrators
Food Mixers & Food Processors
Hand Blenders
Hand Mixers
Ice Cream Makers
Ice Makers
Juicers
Kettles
Kitchen Scales
Meat Slicers
Mincers
Mini Choppers & Spiralisers
Other Kitchen Appliances
Pasta Makers
Popcorn Makers
Sandwich Toasters
Soft Drink Makers
Toasters
Vacuum Sealers
Waffle Makers

Intel Core i7, 32 GB RAM, GeForce RTX 5080
Try flexible payments with
You will get notified by e-mail when the product is back in stock at one of our listed retailers.
Lowest price for ASUS Mini PC Intel Core Ultra 9 275HX 32 Go DDR5 SDRAM 2 To SSD is £4,077.48. This is currently the cheapest offer from 1 retailer.
Compare:
Product | |
|---|---|
| Product name | ASUS Mini PC Intel Core Ultra 9 275HX 32 Go DDR5 SDRAM 2 To SSD |
| Brand | ASUS |
Product Properties | |
| Windows Version | Windows 11 Home |
| Type | Tower |
| Colour | Black |
| Manufacturer Colour | Black |
| Cooling Type | Active Cooling |
| Optical Drive | No |
| Operating System | Windows |
Connections | |
| USB Version | USB 3.2 Gen 2, Thunderbolt 4 |
| Number of DisplayPort | 2 pcs |
| No. of USB-C | 2 pcs |
| Connections | USB-C, 3.5 mm Jack, HDMI, RJ45 (LAN) |
| No. of HDMI | 2 pcs |
| No. of RJ45 (LAN) | 1 pcs |
| Memory Card Reader | No |
Display | |
| Touchscreen | No |
| Monitor | No |
Storage | |
| SSD Size | 2 TB |
| Hard Drive | SSD |
Audio | |
| Sound Card | Yes |
Graphics | |
| Graphics Card Nvidia | GeForce RTX 5080 |
| Graphics Memory | 16 GB |
Memory | |
|---|---|
| RAM | 32 GB |
| Number of Slots (Total) | 2 |
| Memory Support (max) | 96 GB |
| Memory Type | DDR5 |
Wireless | |
| Wi-Fi Standard | Wi-Fi 7 (802.11be) |
| Wi-Fi | Yes |
| Bluetooth Version | 5.3 |
| Bluetooth | Yes |
Power Supply | |
| PSU Power | 55 W |
Processor | |
| Processor Model | 8700HQ |
| Processor Cores | 6 |
| Processor Model | 8700HQ |
| Processor | Intel Core i7 |
| Processor Speed | 3.7 GHz |
Measures | |
| Weight | 3.12 kg |
| Width | 28.24 cm |
| Depth | 18.77 cm |
| Height | 5.65 cm |
Additional Info | |
| Created at PriceRunner | 2025-04-13 |
The information above is provided by various external sources and should be used as a guide only. Have you noticed anything amiss with this product? Or do you have suggestions for improvement? Send or .