Blenders
Blowtorches
Breadmakers
Coffee Grinders
Coffee Makers
Deep fryers & Airfryers
Food Cookers
Food Dehydrators
Food Mixers & Food Processors
Hand Blenders
Hand Mixers
Ice Cream Makers
Ice Makers
Juicers
Kettles
Kitchen Scales
Meat Slicers
Mincers
Mini Choppers & Spiralisers
Other Kitchen Appliances
Pasta Makers
Popcorn Makers
Sandwich Toasters
Soft Drink Makers
Toasters
Vacuum Sealers
Waffle Makers

Digital TV box.
You will get notified by e-mail when the product is back in stock at one of our listed retailers.
Lowest price for TechniSat Digit ISIO S4 is £238.78. This is currently the cheapest offer among 2 stores.
Compare:
Product | |
|---|---|
| Product name | TechniSat Digit ISIO S4 |
| Brand | TechniSat |
Product Properties | |
| Colour | Black |
| IPTV | No |
| Resolution (max) | 1080p (Full HD) |
Picture | |
| HDTV | Yes |
Features | |
| Properties | Time Shift, Timer, Parental Control, Recording by USB |
| Twin Tuners | Yes |
| DiSEqC | 1.2, 1.0 |
| Recordable | DVR |
Tuner | |
| Digital Tuner | DVB-S, DVB-S2 |
Energy Facts | |
| Power Consumption (in Use) | 17.1 W |
| Power Consumption (Standby) | 0.4 W |
File Formats | |
| Supported Video Formats | 1080i, 1080p (Full HD), 720p, 576p, 576i |
| Supported File Formats | MP3, TS, TS4, MOV, FLAC, MP4, MPG, AVC, GIF, M2TS, BMP, M4V, PNG, AVI, WAV, MKV, H.264, MPEG-4, MP2, AIFF, MPEG, VOB, MPEG-2, AAC, M4A, JPEG |
Connections | |
|---|---|
| Coaxial Out | Yes |
| Common Interface Port | CI+ |
| Ethernet In | 1 |
| HDMI | Yes |
| HDMI Ports | 1 |
| Memory Card Reader | No |
Wireless | |
| Wi-Fi | No |
Measures | |
| Height | 4.0 cm |
| Depth | 17.5 cm |
| Width | 22.0 cm |
| Weight | 0.626 kg |
Additional Info | |
| Created at PriceRunner | 2023-09-21 |
The information above is provided by various external sources and should be used as a guide only. Have you noticed anything amiss with this product? Or do you have suggestions for improvement? Send or .