Blenders
Blowtorches
Breadmakers
Coffee Grinders
Coffee Makers
Deep fryers & Airfryers
Food Cookers
Food Dehydrators
Food Mixers & Food Processors
Hand Blenders
Hand Mixers
Ice Cream Makers
Ice Makers
Juicers
Kettles
Kitchen Scales
Meat Slicers
Mincers
Mini Choppers & Spiralisers
Other Kitchen Appliances
Pasta Makers
Popcorn Makers
Sandwich Toasters
Soft Drink Makers
Toasters
Vacuum Sealers
Waffle Makers

Make cooking easier with the Ninja OL750UK Multi Cooker, create versatile and delicious meals with one of the 15 cooking options.
*Pay in 24 installments with Klarna, APR 21.90%: Borrowing more than you can afford, or paying late, may make it harder to get credit in the future. Credit subject to status. 18+. UK residents only. A downpayment of 10% or higher may be required. Klarna Financing has a representative 21.9% APR (fixed). Representative example: 21.9% APR representative based on a loan amount of £1200 repayable over 24 months at an interest rate of 21.9% p.a. (Fixed). 23 monthly payments of £61.06 and last payment of £55.01. Total amount payable of £1,463.39. Total charge for credit £263.39. Minimum and maximum purchase amount £250 - £10,000. Lender: Klarna Financial Services UK Limited (nr 14290857). T&Cs apply. Pay in 3: Klarna’s Pay in 3 is an unregulated credit agreement. Borrowing more than you can afford or paying late may negatively impact your financial status and ability to obtain credit. 18+, UK residents only. Subject to status. T&Cs and late fees apply.
Advertisement
Advertisement
Lowest price for Ninja Foodi Max OL750UK is £264.99. This is currently the cheapest offer among 10 stores.
The 15-In-1 Multi Cooker makes cooking, faster, easier and more efficient. With the Ninja OL750UK you can do everything from slow cooking, baking and air frying this device offers a wide range of cooking functionalities to suit your culinary needs.
Not only is using a multi cooker a way to simplify and shorten your cooking time, it's also a great way to lower your energy expenditure. And with 15 different cooking options you will be able to use it a multitude of ways.
This innovative slow cooker is not just for stews, with its innovative 15-in-1 feature you will be able to pressure cook, air fry, slow cook, sear/sauté, grill, bake, steam, dehydrate, prove and even make yoghurt.
Elevate your cooking game with the Ninja OL750UK Multi Cooker. The xxx is currently available for £265.
Product | |
|---|---|
| Product name | Ninja Foodi Max OL750UK |
| Brand | Ninja |
| Type | Multi Cookers |
Power Source | |
| Power | 1760 W |
Measures | |
| Depth | 36.0 cm |
| Height | 36.0 cm |
| Cord Length | 0.87 m |
| Weight | 11.3 kg |
| Width | 35.0 cm |
Additional Info | |
| Created at PriceRunner | 2021-10-14 |
Product Properties | |
|---|---|
| Functions | Automatic Shutdown, Steam Tray, Heat Shielding Handle, Timer, Keep Warm Function, Non-stick, Dishwasher Safe, Display |
| Colour | Stainless Steel |
| Shape | Round |
| Manufacturer Colour | Stainless Steel |
| Multi Cooker Functions | Dessert, Slow Cooking, Yoghurt, Baking, Frying, Meat, Fish, Sauté, Stew, Steam Cooking |
| No. of Programs | 15 |
| Temperature (max) | 200.0 °C |
| Lid Material | Plastic |
| Volume | 7.5 L |
The information above is provided by various external sources and should be used as a guide only. Have you noticed anything amiss with this product? Or do you have suggestions for improvement? Send or .