Blenders
Blowtorches
Breadmakers
Coffee Grinders
Coffee Makers
Deep fryers & Airfryers
Food Cookers
Food Dehydrators
Food Mixers & Food Processors
Hand Blenders
Hand Mixers
Ice Cream Makers
Ice Makers
Juicers
Kettles
Kitchen Scales
Meat Slicers
Mincers
Mini Choppers & Spiralisers
Other Kitchen Appliances
Pasta Makers
Popcorn Makers
Sandwich Toasters
Soft Drink Makers
Toasters
Vacuum Sealers
Waffle Makers
Lowest price for Profi Cook SV-1112 is £83.98. This is currently the cheapest offer from 1 retailer.
Product | |
|---|---|
| Product name | Profi Cook SV-1112 |
| Brand | Profi Cook |
| Type | Sous Vide |
Power Source | |
| Power | 520 W |
Measures | |
| Depth | 46.0 cm |
| Height | 24.0 cm |
| Weight | 1.9 kg |
| Width | 34.0 cm |
Product Properties | |
|---|---|
| Functions | Timer, Keep Warm Function, Display |
| Colour | Grey |
| Precision | 0.5 °C |
| Temperature (max) | 90.0 °C |
| Lid Material | Plastic |
| Volume | 8.5 L |
Additional Info | |
| Created at PriceRunner | 2017-05-29 |
The information above is provided by various external sources and should be used as a guide only. Have you noticed anything amiss with this product? Or do you have suggestions for improvement? Send or .