Blenders
Blowtorches
Breadmakers
Coffee Grinders
Coffee Makers
Deep fryers & Airfryers
Food Cookers
Food Dehydrators
Food Mixers & Food Processors
Hand Blenders
Hand Mixers
Ice Cream Makers
Ice Makers
Juicers
Kettles
Kitchen Scales
Meat Slicers
Mincers
Mini Choppers & Spiralisers
Other Kitchen Appliances
Pasta Makers
Popcorn Makers
Sandwich Toasters
Soft Drink Makers
Toasters
Vacuum Sealers
Waffle Makers
Prices do not include shipping costs. Right now, there are no retailers selling Dell UltraSharp U2412M, so the data shown are historical prices.
Compare:
Product | |
|---|---|
| Product name | Dell UltraSharp U2412M |
| Brand | Dell |
Product Properties | |
| Panel Type | IPS/PLS |
| Surface Treatment | Matte |
| Contrast | 1000 :1 |
| Horizontal Viewing Angle | 178.0 ° |
| Camera (built-in) | No |
| Type | Standard |
| Colour | Black |
| Speakers | No |
| Adaptive Sync Technology | No |
| Picture-By-Picture | No |
| Screen Size | 24.0 " |
| Vertical Viewing Angle | 178.0 ° |
| Response Time | 8 ms |
| Adjustable Height | Yes |
| Pixel Size | 0.27 mm |
| Response Time (Exact Value) | 8.0 ms |
| Resolution | 1920x1200 |
| Refresh Rate | 60 Hz |
| Brightness (Nits) | 300.0 cd/m2 |
| Colour Depth | 8 bit |
Picture | |
| HDR | No |
| Aspect Ratio | 16:10 |
Features | |
| Tiltable | Yes |
| Swivel | Yes |
Display | |
| Touchscreen | No |
Design | |
| Pivot 90° | Yes |
| Curved Screen | No |
Sustainability Information | |
| EPEAT Rating | Gold |
Connections | |
|---|---|
| Headphone Out | No |
| USB | Yes |
| No. of USB (total) | 4 pcs |
| Ethernet | No |
| DisplayPort Type | Standard |
| DVI Ports | No, 1 |
| VGA Ports | 1 |
| Thunderbolt | No |
| VGA | Yes |
| USB Type | USB-A |
| HDMI | No |
| DVI | Yes |
| DisplayPort | No |
| 3,5mm In (AUX) | No |
| Memory Card Reader | No |
Power Supply | |
| Energy Consumption (Standby) | 0.5 W |
| Energy Consumption (In Use) | 38 W |
Compatibility | |
| VESA-Mount | Yes |
Measures | |
| Depth Without Stand | 6.6 cm |
| Weight With Stand | 3.97 kg |
| Width | 55.6 cm |
| Depth With Stand | 18.0 cm |
| Height Without Stand | 36.1 cm |
| Height With Stand | 51.3 cm |
Additional Info | |
| Created at PriceRunner | 2011-08-17 |
The information above is provided by various external sources and should be used as a guide only. Have you noticed anything amiss with this product? Or do you have suggestions for improvement? Send or .