Blenders
Blowtorches
Breadmakers
Coffee Grinders
Coffee Makers
Deep fryers & Airfryers
Food Cookers
Food Dehydrators
Food Mixers & Food Processors
Hand Blenders
Hand Mixers
Ice Cream Makers
Ice Makers
Juicers
Kettles
Kitchen Scales
Meat Slicers
Mincers
Mini Choppers & Spiralisers
Other Kitchen Appliances
Pasta Makers
Popcorn Makers
Sandwich Toasters
Soft Drink Makers
Toasters
Vacuum Sealers
Waffle Makers

You will get notified by e-mail when the product is back in stock at one of our listed retailers.
Lowest price for AOC G4 Q27G4ZDR Computer Monitor is £400.98. This is currently the cheapest offer from 1 retailer.
Compare:
Product | |
|---|---|
| Product name | AOC G4 Q27G4ZDR Computer Monitor |
| Brand | AOC |
Product Properties | |
| Panel Type | OLED |
| OLED Type | QD-OLED |
| Surface Treatment | Matte |
| Contrast | 1500000 :1 |
| Horizontal Viewing Angle | 178.0 ° |
| Camera (built-in) | No |
| Type | Gaming |
| Colour | Black, Red |
| Speakers | No |
| Adaptive Sync Technology | Nvidia G-sync Compatible |
| Picture-By-Picture | Yes |
| Screen Size | 27.0 " |
| Vertical Viewing Angle | 178.0 ° |
| Response Time | 0.03 ms |
| Adjustable Height | Yes |
| Response Time (Exact Value) | 0.03 ms |
| Resolution | 2560x1440 |
| Refresh Rate | 240 Hz |
| Colour Depth | 10 bit |
Picture | |
| HDR | Yes |
| Aspect Ratio | 16:9 |
| Display | OLED |
Features | |
| Tiltable | Yes |
| Swivel | Yes |
Display | |
| Touchscreen | No |
Design | |
| Pivot 90° | Yes |
| Curved Screen | No |
Connections | |
|---|---|
| DisplayPort Version | 1.4 |
| Headphone Out | Yes |
| USB | Yes |
| No. of USB (total) | 3 pcs |
| Number of DisplayPort | 1 pcs |
| DisplayPort Type | Standard |
| HDMI Version | 2.1 |
| VGA | No |
| USB Type | USB-A |
| HDMI | Yes |
| HDMI Ports | 2 |
| DVI | No |
| DisplayPort | Yes |
| 3,5mm In (AUX) | No |
| Memory Card Reader | No |
Compatibility | |
| VESA-Mount | Yes |
| VESA-Measurements | 100x100 mm |
Measures | |
| Depth Without Stand | 5.703 cm |
| Weight With Stand | 5.52 kg |
| Width | 60.93 cm |
| Depth With Stand | 20.77 cm |
| Height Without Stand | 35.53 cm |
| Height With Stand | 53.74 cm |
| Weight Without Stand | 4.09 kg |
Additional Info | |
| Created at PriceRunner | 2025-11-15 |
The information above is provided by various external sources and should be used as a guide only. Have you noticed anything amiss with this product? Or do you have suggestions for improvement? Send or .