• Black Friday
  • Sale
  • Blogs
  • About us
  • Sale
Home & Interior
Home Appliances
Sensai Cellular Performance Brightening Make-Up Base SPF15 30ml

Sensai Cellular Performance Brightening Make-Up Base SPF15 30ml

Compare
Make your makeup last all day with help from a good primer. The spray format makes it easy to apply an even coating.

·

Popularity

273

in

Face Primers
From 3 payments of £15.91/mo. with
AD

From OnBuy

Sensai Brightening Make Up Base 30ml

Free shipping, 2-6 days
£72.92

Amazon

Sensai Cellular Performance Brightening Make-Up Base 30 ml

Lowest price

·Free shipping
£47.73

Advertisement

¹

Borrowing more than you can afford or paying late may negatively impact your financial status and ability to obtain credit. Credit subject to status. Ts&Cs and late fees apply.

Related products

Show all
We have picked out a selection of products that might interest you.
Rexaline Make-up Primer Crystal Bright (30 ml)
Rexaline Make-up Primer Crystal Bright (30 ml)
£22.35
£745.00/L
Charlotte Tilbury Invisible UV Flawless Poreless Primer SPF50 PA++++ 100ml
Charlotte Tilbury Invisible UV Flawless Poreless Primer SPF50 PA++++ 100ml
£42
£420.00/L
Makeup Revolution Superfix Grip Primer - No Colour
Makeup Revolution Superfix Grip Primer - No Colour
£5.99
Hourglass Vanish Airbrush Primer - Travel
Hourglass Vanish Airbrush Primer - Travel
£24
£2,400.00/L
Milk Makeup Hydro Grip Primer Hyaluronic Acid Niacinamide Silicone-Free Lightwe
Milk Makeup Hydro Grip Primer Hyaluronic Acid Niacinamide Silicone-Free Lightwe
£29.50
£983.33/L
Paese Hydrobase Under Makeup 30ml
Paese Hydrobase Under Makeup 30ml
£10.70
£356.67/L
Gosh Copenhagen Primer Plus + Hydration
Gosh Copenhagen Primer Plus + Hydration
£10.58
£352.67/L

Product details

Lowest price for Sensai Cellular Performance Brightening Make-Up Base SPF15 30ml is £47.73. This is currently the cheapest offer among 5 stores.
Compare:

Features

Product

Product nameSensai Cellular Performance Brightening Make-Up Base SPF15 30ml
BrandSensai
TypeFace Primers

Additional Info

Created at PriceRunner2016-07-14

Product Properties

Sun Protection Factor15
Volume30.0 ml
PropertiesSPF, Luster, Anti-Age, Moisturizing
Skin TypeNormal Skin, Oily Skin, Dry Skin, Sensitive Skin, Mature Skin, Combination Skin
TextureLiquid
PackagingSpray, Bottle

Feedback

The information above is provided by various external sources and should be used as a guide only. Have you noticed anything amiss with this product? Or do you have suggestions for improvement? Send or .
¹

Borrowing more than you can afford or paying late may negatively impact your financial status and ability to obtain credit. Credit subject to status. Ts&Cs and late fees apply.

PriceRunner
  • Black Friday 2026
  • About us
  • Contact us
  • Newsroom
  • Job openings

Since 1999, PriceRunner has helped millions of visitors find the best products at the best prices.

PriceRunner is entirely independent and free to use. Our vision is to be your go-to site that you can always count on when comparing products and prices. PriceRunner became a part of Klarna 2022.

You can compare prices and products with us in:

Sweden, Denmark, The UK, Norway, USA, Germany, Austria, Finland, France, Ireland, Italy, Netherlands, Spain
Copyright 1999-2026 Klarna Technologies AB
Images on this website may be AI-generated.