• Black Friday
  • Sale
  • Blogs
  • About us
  • Sale
Home & Interior
Home Appliances
Coola Make-up Setting Spray SPF30 44ml

Coola Make-up Setting Spray SPF30 44ml

Compare
This setting spray from Coola makes your makeup look good all-day. This product has SPF, so it keeps you protected from the sun all year round.

·

Popularity

43

in

Setting Sprays
From 3 payments of £8.08/mo. with
AD

From Smallable

Makeup setting spray SPF30 - 44ml

£13.00 shipping, 4-6 days
£39.00

Luxplus

Coola Classic Makeup Setting Sunscreen Spray SPF30 44 ml

Lowest price

£24.25

Advertisement

Advertisement

¹

Borrowing more than you can afford or paying late may negatively impact your financial status and ability to obtain credit. Credit subject to status. Ts&Cs and late fees apply.

Related products

Show all
We have picked out a selection of products that might interest you.
L'Oréal Paris Infallible 3-Second Setting Mist 75ml
L'Oréal Paris Infallible 3-Second Setting Mist 75ml
£7
£93.33/L
Charlotte Tilbury Airbrush Flawless Setting Spray 100ml
-11%
Charlotte Tilbury Airbrush Flawless Setting Spray 100ml
£26.03
£260.30/L
Revolution Beauty Superfix Misting Spray 150ml
Revolution Beauty Superfix Misting Spray 150ml
£6.90
£46.00/L
Iconic London Prep-Set-Glow Mini Original
Iconic London Prep-Set-Glow Mini Original
£10.50
£350.00/L
MAC Fix+ Original 100ml
MAC Fix+ Original 100ml
£20.25
£202.50/L
NYX Marshmellow Setting Spray 60ml
-11%
NYX Marshmellow Setting Spray 60ml
£6
£100.00/L
MAC Prep + Prime Fix + Original
MAC Prep + Prime Fix + Original
£12.80
£426.67/L

Product details

Lowest price for Coola Make-up Setting Spray SPF30 44ml is £24.25. This is currently the cheapest offer among 16 stores.
Compare:

Features

Product

Product nameCoola Make-up Setting Spray SPF30 44ml
BrandCoola
TypeSetting Sprays

Additional Info

Created at PriceRunner2017-06-07

Product Properties

Sun Protection Factor30
Volume50.0 ml
PropertiesMatte, SPF
Skin TypeSensitive Skin
PackagingSpray

Feedback

The information above is provided by various external sources and should be used as a guide only. Have you noticed anything amiss with this product? Or do you have suggestions for improvement? Send or .
¹

Borrowing more than you can afford or paying late may negatively impact your financial status and ability to obtain credit. Credit subject to status. Ts&Cs and late fees apply.

PriceRunner
  • Black Friday 2026
  • About us
  • Contact us
  • Newsroom
  • Job openings

Since 1999, PriceRunner has helped millions of visitors find the best products at the best prices.

PriceRunner is entirely independent and free to use. Our vision is to be your go-to site that you can always count on when comparing products and prices. PriceRunner became a part of Klarna 2022.

You can compare prices and products with us in:

Sweden, Denmark, The UK, Norway, USA, Germany, Austria, Finland, France, Ireland, Italy, Netherlands, Spain
Copyright 1999-2026 Klarna Technologies AB
Images on this website may be AI-generated.