• Black Friday
  • Sale
  • Blogs
  • About us
  • Sale
Home & Interior
Home Appliances
The Face Shop Rice & Ceramide Moisturizing Cream 50ml

The Face Shop Rice & Ceramide Moisturizing Cream 50ml

Compare
To moisturise your skin daily is an important part of the skincare routine. This facial cream from The Face Shop keeps your skin fresh and soft all day.

·

Popularity

5481

in

Facial Creams
From 3 payments of £2.66/mo. with
AD

From YesStyle

THE FACE SHOP - Rice & Ceramide Moisturizing Cream 50ml 50ml

£3.85 shipping, 1-2 days
£10.58

eBay

The Face Shop Moisturising Cream With Ceramides Rice & Ceramide, 50 Ml

Lowest price

·£4.99 shipping, 2-5 days
£7.99

Advertisement

¹

Borrowing more than you can afford or paying late may negatively impact your financial status and ability to obtain credit. Credit subject to status. Ts&Cs and late fees apply.

Related products

Show all
We have picked out a selection of products that might interest you.
Elemis Pro-Collagen Marine Cream SPF30 PA+++ 50ml
Elemis Pro-Collagen Marine Cream SPF30 PA+++ 50ml
£25.50
£510.00/L
Elemis Pro-Collagen Marine Cream 50ml
Elemis Pro-Collagen Marine Cream 50ml
£68.50
£1,370.00/L
CeraVe Moisturising Cream 454g
50+
50+ watching
CeraVe Moisturising Cream 454g
£12.24
The Inkey List Bio-Active Ceramide Moisturizer 50ml
The Inkey List Bio-Active Ceramide Moisturizer 50ml
£15
£300.00/L
Shiseido Vital Perfection Uplifting and Firming Cream 562ml
Shiseido Vital Perfection Uplifting and Firming Cream 562ml
£59.29
£105.50/L
Medik8 Total Moisture Daily Facial Cream 50ml
Medik8 Total Moisture Daily Facial Cream 50ml
£37.78
£755.60/L
Elizabeth Arden Retinol + HPR Ceramide Rapid Skin-Renewing Water Cream 50ml
Elizabeth Arden Retinol + HPR Ceramide Rapid Skin-Renewing Water Cream 50ml
£36.67
£733.40/L

Product details

Lowest price for The Face Shop Rice & Ceramide Moisturizing Cream 50ml is £7.99. This is currently the cheapest offer among 3 stores.
Compare:

Features

Product

Product nameThe Face Shop Rice & Ceramide Moisturizing Cream 50ml
BrandThe Face Shop
TypeFacial Creams

Type

Facial CreamsMoisturiser

Additional Info

Created at PriceRunner2022-07-08

Product Properties

Mineral Oil Free, Paraben Free, Dermatologically Tested
Anti-Age, Glow, Softening, Moisturising, Nourishing
TextureCream
PackagingJar
Ceramides
50.0 ml

Feedback

The information above is provided by various external sources and should be used as a guide only. Have you noticed anything amiss with this product? Or do you have suggestions for improvement? Send or .
¹

Borrowing more than you can afford or paying late may negatively impact your financial status and ability to obtain credit. Credit subject to status. Ts&Cs and late fees apply.

PriceRunner
  • Black Friday 2026
  • About us
  • Contact us
  • Newsroom
  • Job openings

Since 1999, PriceRunner has helped millions of visitors find the best products at the best prices.

PriceRunner is entirely independent and free to use. Our vision is to be your go-to site that you can always count on when comparing products and prices. PriceRunner became a part of Klarna 2022.

You can compare prices and products with us in:

Sweden, Denmark, The UK, Norway, USA, Germany, Austria, Finland, France, Ireland, Italy, Netherlands, Spain
Copyright 1999-2026 Klarna Technologies AB
Images on this website may be AI-generated.