• Black Friday
  • Sale
  • Blogs
  • About us
  • Sale
Home & Interior
Home Appliances
Filorga Universal Cream 100ml

Filorga Universal Cream 100ml

Compare
A body lotion protects, nourishes and moisturises your skin. The packaging has a volume of 100 ml.

·

Popularity

1112

in

Body Lotions
From 3 payments of £8.43/mo. with
AD

From Cosmetify

Filorga Universal Cream Daily Multi-Purpose Treatment 100ml

Free shipping, 3-6 days
£31.03

Liki 24

Filorga Universal Cream 100 ml

Lowest price

·£5.99 shipping
£25.30

Advertisement

¹

Borrowing more than you can afford or paying late may negatively impact your financial status and ability to obtain credit. Credit subject to status. Ts&Cs and late fees apply.

Related products

Show all
We have picked out a selection of products that might interest you.
CeraVe SA Smoothing Cream 177ml
CeraVe SA Smoothing Cream 177ml
£11.85
£66.95/L
Eucerin Anti-Pigment Targeted Areas Body Cream 200ml
Eucerin Anti-Pigment Targeted Areas Body Cream 200ml
£16.66
£83.30/L
Elizabeth Arden Eight Hour Cream Skin Protectant 30ml
Elizabeth Arden Eight Hour Cream Skin Protectant 30ml
£7.50
£250.00/L
Bioderma Pigmentbio Sensitive Area 355ml
Bioderma Pigmentbio Sensitive Area 355ml
£19
£53.52/L
PrettyLittleThing Cetaphil Moisturising Lotion 236 ml 236ml
PrettyLittleThing Cetaphil Moisturising Lotion 236 ml 236ml
£8.62
£36.53/L
Pharmaceris P-Psoritar Intensive Multifunctional Cream for Psoriasis 50ml
Pharmaceris P-Psoritar Intensive Multifunctional Cream for Psoriasis 50ml
£8.50
£170.00/L
La Roche-Posay Lipikar Baume AP+M 200ml
La Roche-Posay Lipikar Baume AP+M 200ml
£16.50
£82.50/L

Product details

Lowest price for Filorga Universal Cream 100ml is £25.30. This is currently the cheapest offer among 5 stores.
Compare:

Features

Product

Product nameFilorga Universal Cream 100ml
BrandFilorga
TypeBody Lotions

Additional Info

Created at PriceRunner2018-04-25

Product Properties

Oily Skin, Normal Skin, Combination Skin, Dry Skin, Sensitive Skin
Repairing, Anti-Pollution, Calming, Softening, Regenerating, Moisturising
TextureCream
PackagingTube
Redness
Ceramides, Hyaluronic Acid, Niacinamide
100.0 ml

Feedback

The information above is provided by various external sources and should be used as a guide only. Have you noticed anything amiss with this product? Or do you have suggestions for improvement? Send or .
¹

Borrowing more than you can afford or paying late may negatively impact your financial status and ability to obtain credit. Credit subject to status. Ts&Cs and late fees apply.

PriceRunner
  • Black Friday 2026
  • About us
  • Contact us
  • Newsroom
  • Job openings

Since 1999, PriceRunner has helped millions of visitors find the best products at the best prices.

PriceRunner is entirely independent and free to use. Our vision is to be your go-to site that you can always count on when comparing products and prices. PriceRunner became a part of Klarna 2022.

You can compare prices and products with us in:

Sweden, Denmark, The UK, Norway, USA, Germany, Austria, Finland, France, Ireland, Italy, Netherlands, Spain
Copyright 1999-2026 Klarna Technologies AB
Images on this website may be AI-generated.