• Black Friday
  • Sale
  • Blogs
  • About us
  • Sale
Home & Interior
Home Appliances
Lavera Basis Sensitive Hand Cream 75ml

Lavera Basis Sensitive Hand Cream 75ml

Compare
With a hand cream you'll keep your hands moisturised and soft all year round. This product from Lavera keeps your skin fresh and soft all day.

·

Popularity

1359

in

Hand Creams
From 3 payments of £1.96/mo. with

OnBuy

4.8(19 ratings)
Lavera | Hand Cream | 1 X 75Ml
£3.99 shipping, 2-6 days
£5.90

Advertisement

¹

Borrowing more than you can afford or paying late may negatively impact your financial status and ability to obtain credit. Credit subject to status. Ts&Cs and late fees apply.

Related products

Show all
We have picked out a selection of products that might interest you.
Caudalie Vinotherapist Hand & Nail Repairing Cream 75ml
Caudalie Vinotherapist Hand & Nail Repairing Cream 75ml
£6.99
£93.20/L
Garnier Superfood Repairing Hand Cream with Cocoa & Ceramide colour 75ml
Garnier Superfood Repairing Hand Cream with Cocoa & Ceramide colour 75ml
£2.50
£33.33/L
Caudalie Vinotherapist Duo Bodycare Gift Set
Caudalie Vinotherapist Duo Bodycare Gift Set
£5.90
Sisley Paris Restorative Hand Cream 75ml
Sisley Paris Restorative Hand Cream 75ml
£60
£800.00/L
Palmers Coconut Oil Hand Cream 60g
Palmers Coconut Oil Hand Cream 60g
£2.49
£1.41/kg
Molton Brown Fiery Pink Pepper Hand Cream 40ml
Molton Brown Fiery Pink Pepper Hand Cream 40ml
£8.49
£212.25/L
Rituals The Ritual of Sakura Hand Balm Rice Milk & Cherry Blossom 70ml
Rituals The Ritual of Sakura Hand Balm Rice Milk & Cherry Blossom 70ml
£10
£142.86/L

Product details

Lowest price for Lavera Basis Sensitive Hand Cream 75ml is £5.90. This is currently the cheapest offer from 1 retailer.
Compare:

Features

Product

Product nameLavera Basis Sensitive Hand Cream 75ml
BrandLavera
TypeHand Creams

Additional Info

Created at PriceRunner2019-01-16

Product Properties

Scented, Gluten Free
Dry Skin, Sensitive Skin
Age GroupKid
Anti-Age, Calming, Softening, Regenerating, Moisturising, Nourishing
TextureCream
PackagingTube
Redness, Dryness
Shea Butter, Vitamins
75.0 ml

Feedback

The information above is provided by various external sources and should be used as a guide only. Have you noticed anything amiss with this product? Or do you have suggestions for improvement? Send or .
¹

Borrowing more than you can afford or paying late may negatively impact your financial status and ability to obtain credit. Credit subject to status. Ts&Cs and late fees apply.

PriceRunner
  • Black Friday 2026
  • About us
  • Contact us
  • Newsroom
  • Job openings

Since 1999, PriceRunner has helped millions of visitors find the best products at the best prices.

PriceRunner is entirely independent and free to use. Our vision is to be your go-to site that you can always count on when comparing products and prices. PriceRunner became a part of Klarna 2022.

You can compare prices and products with us in:

Sweden, Denmark, The UK, Norway, USA, Germany, Austria, Finland, France, Ireland, Italy, Netherlands, Spain
Copyright 1999-2026 Klarna Technologies AB
Images on this website may be AI-generated.