Blenders
Blowtorches
Breadmakers
Coffee Grinders
Coffee Makers
Deep fryers & Airfryers
Food Cookers
Food Dehydrators
Food Mixers & Food Processors
Hand Blenders
Hand Mixers
Ice Cream Makers
Ice Makers
Juicers
Kettles
Kitchen Scales
Meat Slicers
Mincers
Mini Choppers & Spiralisers
Other Kitchen Appliances
Pasta Makers
Popcorn Makers
Sandwich Toasters
Soft Drink Makers
Toasters
Vacuum Sealers
Waffle Makers

A portable streaming speaker is perfect when you want to bring your favourite music wherever you go. This model comes in a variety of colours.
*Pay in 24 installments with Klarna, APR 21.90%: Borrowing more than you can afford, or paying late, may make it harder to get credit in the future. Credit subject to status. 18+. UK residents only. A downpayment of 10% or higher may be required. Klarna Financing has a representative 21.9% APR (fixed). Representative example: 21.9% APR representative based on a loan amount of £1200 repayable over 24 months at an interest rate of 21.9% p.a. (Fixed). 23 monthly payments of £61.06 and last payment of £55.01. Total amount payable of £1,463.39. Total charge for credit £263.39. Minimum and maximum purchase amount £250 - £10,000. Lender: Klarna Financial Services UK Limited (nr 14290857). T&Cs apply. Pay in 3: Klarna’s Pay in 3 is an unregulated credit agreement. Borrowing more than you can afford or paying late may negatively impact your financial status and ability to obtain credit. 18+, UK residents only. Subject to status. T&Cs and late fees apply.
Advertisement
Lowest price for Edifier E25HD is £153.82. This is currently the cheapest offer among 10 stores.
Luna Eclipse E25 is a portable speaker which makes it easy to listen to whatever you want, wherever you want, whether it's podcasts, music or audio books. The speaker has a cord to provide a stable power supply, so no battery that can run out in the middle of your favourite song. The external source connects with a wire thanks to the AUX port. No more hassle with wireless connections.
It's very convenient to take your music with you wherever you go. Luna Eclipse E25 makes this very straightforward, but it plays the music just as well in your home. With this Bluetooth speaker, you can connect and stream music from your tablet or phone, for example. You can access any music or podcast you have on your phone.
As you can see, Luna Eclipse E25 is a speaker with many useful features. This is one of the most popular streaming speakers on PriceRunner right now and Luna Eclipse E25 costs £154. The speaker has a high average review score of 4.45 out of 5, and its features make it a great purchase.
Product | |
|---|---|
| Product name | Edifier E25HD |
| Brand | Edifier |
| Type | Bluetooth Speakers |
Type | |
| Portable | Yes |
Product Properties | |
| No. of Speakers | 2 pcs |
| Colour | Black, White, Red |
Audio Features | |
| Frequency Response (min) | 50.0 Hz |
| Speaker Output (RMS) | 74.0 W |
| Frequency Response (max) | 40000.0 Hz |
Features | |
| Features | Remote Control |
| Physical Buttons | Skip Song, Volume, Play & Pause |
| Multiroom | No |
| App Control | Yes |
| Smart Speaker | No |
| Suited for Height Channels | No |
Connections | |
| Memory Card Reader | No |
| Connections | 3.5 mm Jack, Optical S/PDIF |
Wireless | |
|---|---|
| Bluetooth Codec | LDAC |
| Bluetooth Version | 5.3 |
| Chromecast for Audio | No |
| NFC | No |
| Bluetooth | Yes |
| AirPlay 2 | No |
| Wi-Fi | No |
| Spotify Connect | No |
| AirPlay | No |
Power Source | |
| Power Source | AC Mains |
Measures | |
| Weight | 3.24 kg |
| Height | 21.3 cm |
| Depth | 22.25 cm |
| Width | 11.3 cm |
Additional Info | |
| Created at PriceRunner | 2017-05-24 |
The information above is provided by various external sources and should be used as a guide only. Have you noticed anything amiss with this product? Or do you have suggestions for improvement? Send or .