Blenders
Blowtorches
Breadmakers
Coffee Grinders
Coffee Makers
Deep fryers & Airfryers
Food Cookers
Food Dehydrators
Food Mixers & Food Processors
Hand Blenders
Hand Mixers
Ice Cream Makers
Ice Makers
Juicers
Kettles
Kitchen Scales
Meat Slicers
Mincers
Mini Choppers & Spiralisers
Other Kitchen Appliances
Pasta Makers
Popcorn Makers
Sandwich Toasters
Soft Drink Makers
Toasters
Vacuum Sealers
Waffle Makers

You will get notified by e-mail when the product is back in stock at one of our listed retailers.
Lowest price for Power Plus POWX1751 is £254.48. This is currently the cheapest offer from 1 retailer.
Product | |
|---|---|
| Product name | Power Plus POWX1751 |
| Brand | Power Plus |
| Type | Compressors |
Product Properties | |
| Output Power | 1100 W |
| Tank Volume | 50.0 L |
Additional Info | |
| Created at PriceRunner | 2020-09-24 |
Measures | |
|---|---|
| Width | 340.0 mm |
| Weight | 26.6 kg |
| Cord Length | 1.5 m |
| Length | 340.0 mm |
| Height | 870.0 mm |
The information above is provided by various external sources and should be used as a guide only. Have you noticed anything amiss with this product? Or do you have suggestions for improvement? Send or .