Blenders
Blowtorches
Breadmakers
Coffee Grinders
Coffee Makers
Deep fryers & Airfryers
Food Cookers
Food Dehydrators
Food Mixers & Food Processors
Hand Blenders
Hand Mixers
Ice Cream Makers
Ice Makers
Juicers
Kettles
Kitchen Scales
Meat Slicers
Mincers
Mini Choppers & Spiralisers
Other Kitchen Appliances
Pasta Makers
Popcorn Makers
Sandwich Toasters
Soft Drink Makers
Toasters
Vacuum Sealers
Waffle Makers
.jpg)
Here you have a BOSS watch which has a gold strap. This is an easily maintained battery-powered watch.
*Pay in 24 installments with Klarna, APR 21.90%: Borrowing more than you can afford, or paying late, may make it harder to get credit in the future. Credit subject to status. 18+. UK residents only. A downpayment of 10% or higher may be required. Klarna Financing has a representative 21.9% APR (fixed). Representative example: 21.9% APR representative based on a loan amount of £1200 repayable over 24 months at an interest rate of 21.9% p.a. (Fixed). 23 monthly payments of £61.06 and last payment of £55.01. Total amount payable of £1,463.39. Total charge for credit £263.39. Minimum and maximum purchase amount £250 - £10,000. Lender: Klarna Financial Services UK Limited (nr 14290857). T&Cs apply. Pay in 3: Klarna’s Pay in 3 is an unregulated credit agreement. Borrowing more than you can afford or paying late may negatively impact your financial status and ability to obtain credit. 18+, UK residents only. Subject to status. T&Cs and late fees apply.
Advertisement
Advertisement
Lowest price for BOSS One (1502679) is £199.00. This is currently the cheapest offer among 11 stores.
It's never wrong to have a really good wrist watch. They work just as well for everyday use as for special occasions and depending on the model you choose, they can also be a useful tool for you when you're exercising. Some brands specialize in building durable watches that are meant to last for several generations, so they may even be passed down to your children.
Battery-powered watches are great if you want something that just works without needing too much maintenance. Unlike a mechanical watch, this one never needs to be wound up, it'll just keep going until the battery runs out. Another great thing about battery-powered watches is that they run very consistently and accurately.
There is a wide selection of watches on the market and there is sure to be one for every taste. This watch from BOSS is designed for both men and women. So depending on your taste, this can be worn by both you and your partner.
To summarize there are many good features in One Ladies. In the category watches this is currently a top-ranked product in terms of popularity on PriceRunner and right now One Ladies costs £169. The price is below average for the category, which makes this model a good purchase.
Compare:
Product | |
|---|---|
| Product name | BOSS One (1502679) |
| Brand | BOSS |
| Type | Wrist Watches |
Material | |
| Glass | Mineral |
| Case Material | Stainless Steel |
| Watch Strap Material | Stainless Steel |
Measures | |
| Diameter | 38.0 mm |
| Watch Strap Width | 18.0 mm |
| Weight | 103.0 g |
Additional Info | |
| Created at PriceRunner | 2023-11-21 |
Product Properties | |
|---|---|
| Closure | Clasp |
| Target Group | Woman |
| Display Type | Analogue |
| Dial Colour | Green |
| Water Protection | 3 ATM (30m) |
| Type of Index | Index (without numbers) |
| Watch Strap Colour | Gold |
| Case Colour | Gold |
| Functions | Date, Chronograph |
| Time Format | 12 hours |
| Movement Type | Battery |
The information above is provided by various external sources and should be used as a guide only. Have you noticed anything amiss with this product? Or do you have suggestions for improvement? Send or .