• Black Friday
  • Sale
  • Blogs
  • About us
  • Sale
Home & Interior
Home Appliances
Nikwax TX.Direct Wash-In 300ml

Nikwax TX.Direct Wash-In 300ml

Compare
Impregnation

·

Popularity

2

in

Impregnation
From 3 payments of £2.60/mo. with
100 ml£3.95
300 ml£7.82
1000 ml£8.10
AD

From Tiso

Nikwax TX.Direct Wash-In Waterproofer - Fabric Waterproofer - Black - One Size - Unisex

£3.99 shipping, 2-5 days
£11.00

MILITARY

Nikwax TX.Direct Wash-In Water Repellent 300 ml

Lowest price

·£4.95 shipping, 3-5 days
£7.82

Advertisement

Advertisement

¹

Borrowing more than you can afford or paying late may negatively impact your financial status and ability to obtain credit. Credit subject to status. Ts&Cs and late fees apply.

Related products

Show all
We have picked out a selection of products that might interest you.
Nikwax TX Direct Spray 300ml
Nikwax TX Direct Spray 300ml
£7
£23.33/L
Grangers Fabsil Aerosol 600ml
Grangers Fabsil Aerosol 600ml
£6.99
£11.65/L
Nikwax Down Proof 300ml
Nikwax Down Proof 300ml
£7.30
£24.33/L
Nikwax TX Direct Spray Size 500ml
Nikwax TX Direct Spray Size 500ml
£10.99
£21.98/L
Fjällräven Greenland Wax
Fjällräven Greenland Wax
£7.47
Nikwax Down Proof 1L
Nikwax Down Proof 1L
£9.50
£9.50/L
Barbour Thornproof Wax Dressing 200ml
Barbour Thornproof Wax Dressing 200ml
£12
£60.00/L

Product details

Lowest price for Nikwax TX.Direct Wash-In 300ml is £7.82. This is currently the cheapest offer among 17 stores.
Compare:

Features

Product

Product nameNikwax TX.Direct Wash-In 300ml
BrandNikwax
TypeImpregnation

Product Properties

Volume300.0 ml

Measures

Weight283.5 g

Additional Info

Created at PriceRunner2019-10-16

Feedback

The information above is provided by various external sources and should be used as a guide only. Have you noticed anything amiss with this product? Or do you have suggestions for improvement? Send or .
¹

Borrowing more than you can afford or paying late may negatively impact your financial status and ability to obtain credit. Credit subject to status. Ts&Cs and late fees apply.

PriceRunner
  • Black Friday 2026
  • About us
  • Contact us
  • Newsroom
  • Job openings

Since 1999, PriceRunner has helped millions of visitors find the best products at the best prices.

PriceRunner is entirely independent and free to use. Our vision is to be your go-to site that you can always count on when comparing products and prices. PriceRunner became a part of Klarna 2022.

You can compare prices and products with us in:

Sweden, Denmark, The UK, Norway, USA, Germany, Austria, Finland, France, Ireland, Italy, Netherlands, Spain
Copyright 1999-2026 Klarna Technologies AB
Images on this website may be AI-generated.