Blenders
Blowtorches
Breadmakers
Coffee Grinders
Coffee Makers
Deep fryers & Airfryers
Food Cookers
Food Dehydrators
Food Mixers & Food Processors
Hand Blenders
Hand Mixers
Ice Cream Makers
Ice Makers
Juicers
Kettles
Kitchen Scales
Meat Slicers
Mincers
Mini Choppers & Spiralisers
Other Kitchen Appliances
Pasta Makers
Popcorn Makers
Sandwich Toasters
Soft Drink Makers
Toasters
Vacuum Sealers
Waffle Makers

RTX 6000
Try flexible payments with
LaptopHub
PNY NVIDIA RTX 6000 Ada Generation 48 GB GDDR6
*Pay in 24 installments with Klarna, APR 21.90%: Borrowing more than you can afford, or paying late, may make it harder to get credit in the future. Credit subject to status. 18+. UK residents only. A downpayment of 10% or higher may be required. Klarna Financing has a representative 21.9% APR (fixed). Representative example: 21.9% APR representative based on a loan amount of £1200 repayable over 24 months at an interest rate of 21.9% p.a. (Fixed). 23 monthly payments of £61.06 and last payment of £55.01. Total amount payable of £1,463.39. Total charge for credit £263.39. Minimum and maximum purchase amount £250 - £10,000. Lender: Klarna Financial Services UK Limited (nr 14290857). T&Cs apply. Pay in 3: Klarna’s Pay in 3 is an unregulated credit agreement. Borrowing more than you can afford or paying late may negatively impact your financial status and ability to obtain credit. 18+, UK residents only. Subject to status. T&Cs and late fees apply.
Advertisement
Lowest price for PNY RTX 6000 Ada 4xDP 48GB is £6,279.52. This is currently the cheapest offer among 6 stores.
Compare:
Product | |
|---|---|
| Product name | PNY RTX 6000 Ada 4xDP 48GB |
| Brand | PNY |
Series | |
| Nvidia Quadro | RTX 6000 |
| Type | Nvidia GeForce |
Product Properties | |
| Factory Overclocked | No |
| Release Year | 2023 |
| Cooling | Active |
| LHR (Lite Hash Rate) | No |
| Stream Processors/CUDA Cores | 18176 pcs |
| No. of Fans | 1 |
| VR support (Virtual Reality) | No |
Connections | |
| PCIe Version | 4.0 |
| Connections | DisplayPort |
| Number of DisplayPort | 4 pcs |
| Number of DVI | 0 pcs |
| DisplayPort Version | 1.4 |
| No. of HDMI | 0 pcs |
Memory | |
|---|---|
| Memory Size | 48 GB |
| Memory Bus | 384 bit |
| Memory Type | GDDR6 |
Power Supply | |
| Recommended PSU | 300W |
| Power Connector | 1x16-pin |
Compatibility | |
| Nvidia SLI | No |
| AMD Crossfire | No |
| NVLink | No |
| Vulkan | No |
Measures | |
| Low Profile | No |
| Width | 111.76 mm |
| Length | 266.7 mm |
| Number of Slots | 2.0 pcs |
Additional Info | |
| Created at PriceRunner | 2023-02-02 |
The information above is provided by various external sources and should be used as a guide only. Have you noticed anything amiss with this product? Or do you have suggestions for improvement? Send or .