Blenders
Blowtorches
Breadmakers
Coffee Grinders
Coffee Makers
Deep fryers & Airfryers
Food Cookers
Food Dehydrators
Food Mixers & Food Processors
Hand Blenders
Hand Mixers
Ice Cream Makers
Ice Makers
Juicers
Kettles
Kitchen Scales
Meat Slicers
Mincers
Mini Choppers & Spiralisers
Other Kitchen Appliances
Pasta Makers
Popcorn Makers
Sandwich Toasters
Soft Drink Makers
Toasters
Vacuum Sealers
Waffle Makers

Ultra HD Blu-ray
Fidelity Audio
Panasonic DP-UB9000 Level 1
Or 3 interest-free payments of £159.66/mo.*
*Pay in 24 installments with Klarna, APR 21.90%: Borrowing more than you can afford, or paying late, may make it harder to get credit in the future. Credit subject to status. 18+. UK residents only. A downpayment of 10% or higher may be required. Klarna Financing has a representative 21.9% APR (fixed). Representative example: 21.9% APR representative based on a loan amount of £1200 repayable over 24 months at an interest rate of 21.9% p.a. (Fixed). 23 monthly payments of £61.06 and last payment of £55.01. Total amount payable of £1,463.39. Total charge for credit £263.39. Minimum and maximum purchase amount £250 - £10,000. Lender: Klarna Financial Services UK Limited (nr 14290857). T&Cs apply. Pay in 3: Klarna’s Pay in 3 is an unregulated credit agreement. Borrowing more than you can afford or paying late may negatively impact your financial status and ability to obtain credit. 18+, UK residents only. Subject to status. T&Cs and late fees apply.
Advertisement
Advertisement
Lowest price for Panasonic DP-UB9000 is £479.00. This is currently the cheapest offer among 9 stores.
Compare:
Product | |
|---|---|
| Product name | Panasonic DP-UB9000 |
| Brand | Panasonic |
Type | |
| Type | Ultra HD Blu-ray |
Product Properties | |
| Colour | Black |
Picture | |
| HDR | Yes |
| Supported Image Files | JPEG/JPG |
| HDR Type | HLG, HDR10, HDR10+, Dolby Vision |
| 3D | No |
| Supported Disc Formats | BD-RE, BD-R, DVD-R Dual Layer, BD-ROM, CD-R/RW, DVD-R, BDAV/BDMV |
| Supported Picture Formats | 2160p (4K) |
Features | |
| Features | BD-Live, Upscaling, CEC Compatible, On Screen Display |
Connections | |
| Connections | RJ45 (LAN), USB-A |
| USB In | 2 |
| USB Version | USB 2.0 |
| HDMI Version | 2.0 |
| Outputs | Optical S/PDIF, HDMI, RCA (Line), RCA 7.1 Out, XLR, Coaxial S/PDIF |
Design | |
|---|---|
| Portable | No |
| Type of Disc Drive | Front Loaded with Tray |
Wireless | |
| Bluetooth | No |
| Wireless Communication | Miracast |
File Formats | |
| Supported Video Files | MPEG2, AVCHD, Matroska (MKV), AVC/H.264, MPO, HEVC/H.265, TS |
Audio | |
| Surround Sound Formats | DTS-HD High Resolution Audio, DTS-HD Master Audio, DTS:X, Dolby Digital, Dolby Digital Plus, DTS, Dolby TrueHD |
| Audio File Formats | WAV (PCM), WAV, AIFF, WMA, MP3, FLAC, AAC, DSD, MPEG-2, MP4, ALAC |
Energy Facts | |
| Power Consumption (Standby) | 0.4 W |
| Power Consumption (in Use) | 45.0 W |
Measures | |
| Weight | 7.8 kg |
| Width | 43.0 mm |
| Height | 8.1 mm |
| Depth | 30.0 mm |
Additional Info | |
| Created at PriceRunner | 2018-09-12 |
The information above is provided by various external sources and should be used as a guide only. Have you noticed anything amiss with this product? Or do you have suggestions for improvement? Send or .