Blenders
Blowtorches
Breadmakers
Coffee Grinders
Coffee Makers
Deep fryers & Airfryers
Food Cookers
Food Dehydrators
Food Mixers & Food Processors
Hand Blenders
Hand Mixers
Ice Cream Makers
Ice Makers
Juicers
Kettles
Kitchen Scales
Meat Slicers
Mincers
Mini Choppers & Spiralisers
Other Kitchen Appliances
Pasta Makers
Popcorn Makers
Sandwich Toasters
Soft Drink Makers
Toasters
Vacuum Sealers
Waffle Makers

Calculator, Matrices, Battery Operated, Solar Powered, Statistical Functions, Equation Solver, Display: Monochrome, :
Lowest price for Texas Instruments TI-36X Pro is £23.33. This is currently the cheapest offer from 1 retailer.
Compare:
Product | |
|---|---|
| Product name | Texas Instruments TI-36X Pro |
| Brand | Texas Instruments |
Product Properties | |
| Features | Matrices, Statistical Functions, Solar Powered, Equation Solver, Battery Operated |
| Display | Monochrome |
| Type | Calculator |
| Display Characters per line | 16 |
| Number of Display Lines | 4 |
Power Source | |
|---|---|
| No. of Batteries | 1 pcs |
Measures | |
| Height | 2.0 cm |
| Depth | 18.3 cm |
| Width | 8.4 cm |
Additional Info | |
| Created at PriceRunner | 2022-06-07 |
The information above is provided by various external sources and should be used as a guide only. Have you noticed anything amiss with this product? Or do you have suggestions for improvement? Send or .