• Black Friday
  • Sale
  • Blogs
  • About us
  • Sale
Home & Interior
Home Appliances
Insight Heat Protection Shield 150ml

Insight Heat Protection Shield 150ml

Compare
Heat Protectant, Heat Protection, Coconut Oil

·

Popularity

353

in

Heat Protectants
From 3 payments of £5.41/mo. with

Beautycos

Insight Intech Heat Protection Shield 150 ml
£11.00 shipping, 4-8 days
£16.25

Advertisement

¹

Borrowing more than you can afford or paying late may negatively impact your financial status and ability to obtain credit. Credit subject to status. Ts&Cs and late fees apply.

Related products

Show all
We have picked out a selection of products that might interest you.
Redken Thermal Spray 11 Low Hold 250ml
Redken Thermal Spray 11 Low Hold 250ml
£16.25
£65.00/L
Ouidad Advanced Climate Control Detangling Heat Spray 250ml
Ouidad Advanced Climate Control Detangling Heat Spray 250ml
£25.88
£103.52/L
Drunk Elephant Wild Marula Tangle Spray 120ml
Drunk Elephant Wild Marula Tangle Spray 120ml
£32
£266.67/L
Briogeo Farewell Frizz 118ml
Briogeo Farewell Frizz 118ml
£17.06
£144.58/L
Fenty Beauty The Protective Mini 5-In-1 Heat Protectant Styler 90ml 90ml
Fenty Beauty The Protective Mini 5-In-1 Heat Protectant Styler 90ml 90ml
£13.50
£150.00/L
Sun Bum Protecting Heat Protector 177ml
Sun Bum Protecting Heat Protector 177ml
£17.90
£101.13/L
Fenty Beauty The Protective Type 5-in-1 Heat Protectant Styler 150ml
Fenty Beauty The Protective Type 5-in-1 Heat Protectant Styler 150ml
£21.75
£145.00/L

Product details

Lowest price for Insight Heat Protection Shield 150ml is £16.25. This is currently the cheapest offer from 1 retailer.
Compare:

Features

Product

Product nameInsight Heat Protection Shield 150ml
BrandInsight
TypeHeat Protectants

Additional Info

Created at PriceRunner2023-11-10

Product Properties

Bleached Hair, Colour Treated Hair, Fine Hair, Dry Hair, Damaged Hair, Thick Hair, Curly Hair, Greasy Hair, Frizzy Hair, Normal Hair
Heat Protection, Shine, Softening
Volume150.0 ml
Coconut Oil
PackagingSpray

Feedback

The information above is provided by various external sources and should be used as a guide only. Have you noticed anything amiss with this product? Or do you have suggestions for improvement? Send or .
¹

Borrowing more than you can afford or paying late may negatively impact your financial status and ability to obtain credit. Credit subject to status. Ts&Cs and late fees apply.

PriceRunner
  • Black Friday 2026
  • About us
  • Contact us
  • Newsroom
  • Job openings

Since 1999, PriceRunner has helped millions of visitors find the best products at the best prices.

PriceRunner is entirely independent and free to use. Our vision is to be your go-to site that you can always count on when comparing products and prices. PriceRunner became a part of Klarna 2022.

You can compare prices and products with us in:

Sweden, Denmark, The UK, Norway, USA, Germany, Austria, Finland, France, Ireland, Italy, Netherlands, Spain
Copyright 1999-2026 Klarna Technologies AB
Images on this website may be AI-generated.