• Black Friday
  • Sale
  • Blogs
  • About us
  • Sale
Home & Interior
Home Appliances
Wella EIMI Rugged Texture 75ml

Wella EIMI Rugged Texture 75ml

Compare
Hair Wax, Matte, Scented

·

Popularity

27

in

Hair Waxes
From 3 payments of £2.66/mo. with
75 ml£7.99
150 ml£16.70
AD

From coolblades

Wella EIMI Rugged Texture Matte Molding Paste - CoolBlades

£4.79 shipping, 2-3 days
£11.40

Unineed

Wella - EIMI Rugged Texture Texturizing Paste (75ml)

Lowest price

·£1.99 shipping, 3-5 days
£7.99

Advertisement

Advertisement

¹

Borrowing more than you can afford or paying late may negatively impact your financial status and ability to obtain credit. Credit subject to status. Ts&Cs and late fees apply.

Related products

Show all
We have picked out a selection of products that might interest you.
L'Oréal Professionnel Paris TecniArt Depolish 100ml
L'Oréal Professionnel Paris TecniArt Depolish 100ml
£14.89
£148.90/L
Nine Yards Play Hard Dry Matte Wax 100ml
Nine Yards Play Hard Dry Matte Wax 100ml
£17.80
Dear Barber Shaping Cream 100ml
Trending
Dear Barber Shaping Cream 100ml
£12.95
£129.50/L
REF 404 Rough Paste 150ml
Trending
REF 404 Rough Paste 150ml
£14.50
£96.67/L
Osmo Fibre Paste 100ml
Osmo Fibre Paste 100ml
£4.95
£49.50/L
CHI Pliable Polish 90g
CHI Pliable Polish 90g
£17.31
Londa Professional Styling Men Solidify It 100ml
Londa Professional Styling Men Solidify It 100ml
£12.05
£120.50/L

Product details

Lowest price for Wella EIMI Rugged Texture 75ml is £7.99. This is currently the cheapest offer among 14 stores.
Compare:

Features

Product

Product nameWella EIMI Rugged Texture 75ml
BrandWella
TypeHair Waxes

Additional Info

Created at PriceRunner2016-07-06

Product Properties

Bleached Hair, Colour Treated Hair, Fine Hair, Dry Hair, Damaged Hair, Thick Hair, Curly Hair, Greasy Hair, Frizzy Hair, Normal Hair
Scented, Matte
Volume75.0 ml
Strong
PackagingTube
Target GroupMan

Feedback

The information above is provided by various external sources and should be used as a guide only. Have you noticed anything amiss with this product? Or do you have suggestions for improvement? Send or .
¹

Borrowing more than you can afford or paying late may negatively impact your financial status and ability to obtain credit. Credit subject to status. Ts&Cs and late fees apply.

PriceRunner
  • Black Friday 2026
  • About us
  • Contact us
  • Newsroom
  • Job openings

Since 1999, PriceRunner has helped millions of visitors find the best products at the best prices.

PriceRunner is entirely independent and free to use. Our vision is to be your go-to site that you can always count on when comparing products and prices. PriceRunner became a part of Klarna 2022.

You can compare prices and products with us in:

Sweden, Denmark, The UK, Norway, USA, Germany, Austria, Finland, France, Ireland, Italy, Netherlands, Spain
Copyright 1999-2026 Klarna Technologies AB
Images on this website may be AI-generated.