• Black Friday
  • Sale
  • Blogs
  • About us
  • Sale
Home & Interior
Home Appliances
REF Intense Hydrate Conditioner 245ml
Trending

REF Intense Hydrate Conditioner 245ml

Compare
Conditioner, Regenerating, Strengthening, Sun Protection, Smoothing, Shine, Moisturizing, Colour Protection, Protein, Sulfate Free, Coconut Oil, Shea Butter

·

Popularity

3378

in

Conditioners
From 3 payments of £9.11/mo. with
100 ml£16.43
245 ml£27.35
1000 ml£44.85

Hairways Hair & Beauty

REF - Intense Hydrate Conditioner - 245ml
£4.99 shipping, 2-5 days
£27.35

Advertisement

¹

Borrowing more than you can afford or paying late may negatively impact your financial status and ability to obtain credit. Credit subject to status. Ts&Cs and late fees apply.

Related products

Show all
We have picked out a selection of products that might interest you.
Olaplex No.5 Bond Maintenance Conditioner 250ml
Olaplex No.5 Bond Maintenance Conditioner 250ml
£15.35
£61.40/L
Redken Acidic Bonding Concentrate Conditioner 300ml
Redken Acidic Bonding Concentrate Conditioner 300ml
£20.95
£69.83/L
Redken All Soft Conditioner 300ml
Redken All Soft Conditioner 300ml
£18.25
£60.83/L
Moroccanoil All in One Leave-in Conditioner 160ml
Moroccanoil All in One Leave-in Conditioner 160ml
£20.39
£127.44/L
L'Oréal Paris Elvive Dream Lengths No Haircut Cream Leave in Conditioner 200ml
L'Oréal Paris Elvive Dream Lengths No Haircut Cream Leave in Conditioner 200ml
£5.25
£26.25/L
Pureology Hydrate Conditioner 1000ml
Pureology Hydrate Conditioner 1000ml
£40.99
£40.99/L
Pureology Strength Cure Conditioner 266ml
Pureology Strength Cure Conditioner 266ml
£20.64
£77.59/L

Product details

Lowest price for REF Intense Hydrate Conditioner 245ml is £27.35. This is currently the cheapest offer from 1 retailer.
Compare:

Features

Product

Product nameREF Intense Hydrate Conditioner 245ml
BrandREF
TypeConditioners

Additional Info

Created at PriceRunner2017-07-27

Product Properties

Bleached Hair, Sensitive Scalp, Colour Treated Hair, Fine Hair, Dry Hair, Damaged Hair, Thick Hair, Curly Hair, Greasy Hair, Frizzy Hair, Normal Hair
Sun Protection, Regenerating, Strengthening, Moisturizing, Shine, Smoothing, Colour Protection
Volume245.0 ml
Coconut Oil, Protein, Shea Butter, Sulfate Free
PackagingBottle

Feedback

The information above is provided by various external sources and should be used as a guide only. Have you noticed anything amiss with this product? Or do you have suggestions for improvement? Send or .
¹

Borrowing more than you can afford or paying late may negatively impact your financial status and ability to obtain credit. Credit subject to status. Ts&Cs and late fees apply.

PriceRunner
  • Black Friday 2026
  • About us
  • Contact us
  • Newsroom
  • Job openings

Since 1999, PriceRunner has helped millions of visitors find the best products at the best prices.

PriceRunner is entirely independent and free to use. Our vision is to be your go-to site that you can always count on when comparing products and prices. PriceRunner became a part of Klarna 2022.

You can compare prices and products with us in:

Sweden, Denmark, The UK, Norway, USA, Germany, Austria, Finland, France, Ireland, Italy, Netherlands, Spain
Copyright 1999-2026 Klarna Technologies AB
Images on this website may be AI-generated.