• Black Friday
  • Sale
  • Blogs
  • About us
  • Sale
Home & Interior
Home Appliances
Wella Color Fresh Create High Magenta 60ml

Wella Color Fresh Create High Magenta 60ml

Compare
Semi-Permanent Hair Dye, Softening, Shine, Fragrance Free, Ammonia Free

·

Popularity

79

in

Semi-Permanent Hair Dyes
From 3 payments of £3.37/mo. with
Wella Color Fresh Create Nu-dist Pink 60ml
£10.12
Wella Color Fresh Create Future Yellow 60ml
£13.95
Wella Color Fresh Create High Magenta 60ml
£10.12
Wella Color Fresh Create Hyper Coral 60ml
£11.50
Wella Color Fresh Create Infinite Orange 60ml
£10.12
Wella Color Fresh Create Never Seen Green 60ml
£11.50
Wella Color Fresh Create New Blue 60ml
£10.12
AD

From coolblades

Wella colour Fresh Create - High Magenta - CoolBlades

£4.79 shipping, 2-3 days
£10.79

parfumdreams

Wella Semi-permanent colours Color Fresh Create Hair colouring Female 60 ml

Lowest price

·£3.95 shipping, 5-8 days
£10.12

Advertisement

Advertisement

¹

Borrowing more than you can afford or paying late may negatively impact your financial status and ability to obtain credit. Credit subject to status. Ts&Cs and late fees apply.

Related products

Show all
We have picked out a selection of products that might interest you.
Renbow Crazy Color #41 Cyclamen 100ml
Renbow Crazy Color #41 Cyclamen 100ml
£3.99
£39.90/L
Renbow Crazy Color #75 Ice Mauve 100ml
Renbow Crazy Color #75 Ice Mauve 100ml
£3.27
£32.70/L
Goldwell Elumen Play Pink 120ml
Trending
Goldwell Elumen Play Pink 120ml
£13.95
£116.25/L
Wella Color Fresh #0/8 Silver Perle 75ml
Wella Color Fresh #0/8 Silver Perle 75ml
£15.69
£209.20/L
Hairgum Sixty's Color Magenta 60ml
Hairgum Sixty's Color Magenta 60ml
£13.12
£218.67/L
La Riche Directions Semi Permanent Hair Color Flamingo Pink 88ml
La Riche Directions Semi Permanent Hair Color Flamingo Pink 88ml
£3.95
£44.89/L
Manic Panic Classic High Voltage Cotton Candy Pink 118ml
Manic Panic Classic High Voltage Cotton Candy Pink 118ml
£11.16
£94.58/L

Product details

Lowest price for Wella Color Fresh Create High Magenta 60ml is £10.12. This is currently the cheapest offer among 8 stores.
Compare:

Features

Product

Product nameWella Color Fresh Create High Magenta 60ml
BrandWella
TypeSemi-Permanent Hair Dyes

Additional Info

Created at PriceRunner2019-01-10

Product Properties

Shine, Softening
Volume60.0 ml
ColourPink
Manufacturer ColourHigh Magenta
Ammonia Free, Fragrance Free
Target GroupWoman, Man, Unisex

Feedback

The information above is provided by various external sources and should be used as a guide only. Have you noticed anything amiss with this product? Or do you have suggestions for improvement? Send or .
¹

Borrowing more than you can afford or paying late may negatively impact your financial status and ability to obtain credit. Credit subject to status. Ts&Cs and late fees apply.

PriceRunner
  • Black Friday 2026
  • About us
  • Contact us
  • Newsroom
  • Job openings

Since 1999, PriceRunner has helped millions of visitors find the best products at the best prices.

PriceRunner is entirely independent and free to use. Our vision is to be your go-to site that you can always count on when comparing products and prices. PriceRunner became a part of Klarna 2022.

You can compare prices and products with us in:

Sweden, Denmark, The UK, Norway, USA, Germany, Austria, Finland, France, Ireland, Italy, Netherlands, Spain
Copyright 1999-2026 Klarna Technologies AB
Images on this website may be AI-generated.