• Black Friday
  • Sale
  • Blogs
  • About us
  • Sale
Home & Interior
Home Appliances
Calvin Klein Secret Obsession EdP 50ml
Trending

Calvin Klein Secret Obsession EdP 50ml

Compare
This is a fragrance from the Calvin Klein Obsession series. The 50 ml packaging is small enough for you to bring in your carry-on on a plane.
Currently
Out of stock

·

Popularity

16215

in

Eau de Parfum
From 3 payments of £14.16/mo. with

No products in stock

You will get notified by e-mail when the product is back in stock at one of our listed retailers.

Paco Perfumerias

Calvin Klein Secret Obsession Eau de Parfum 100ml Spray
Out of stock
£42.50

Advertisement

¹

Borrowing more than you can afford or paying late may negatively impact your financial status and ability to obtain credit. Credit subject to status. Ts&Cs and late fees apply.

Related products

Show all
We have picked out a selection of products that might interest you.
Valentino Donna Born In Roma EdP 50ml
100+
100+ watching
Valentino Donna Born In Roma EdP 50ml
£65.50
£1,310.00/L
Gucci Intense Oud EdP 90ml
50+
50+ watching
Gucci Intense Oud EdP 90ml
£74.90
£832.22/L
Tom Ford Ombré Leather EdP 100ml
100+
100+ watching
Tom Ford Ombré Leather EdP 100ml
£119.75
£1,197.50/L
Yves Saint Laurent Black Opium EdP 90ml
100+
100+ watching
Yves Saint Laurent Black Opium EdP 90ml
£79.70
£885.56/L
Lancôme La Vie Est Belle EdP 100ml
100+
100+ watching
Lancôme La Vie Est Belle EdP 100ml
£72.95
£729.50/L
Yves Saint Laurent Libre EdP 50ml
100+
100+ watching
Yves Saint Laurent Libre EdP 50ml
£68.65
£1,373.00/L
Prada Paradoxe EdP 90ml
Prada Paradoxe EdP 90ml
£94.71
£1,052.33/L

Reviews

Product details

Lowest price for Calvin Klein Secret Obsession EdP 50ml is -. This is currently the cheapest offer from 1 retailer.

Just a slight sprinkle of perfume might be just the thing that makes that little bit of extra difference when you're dressed up and about to go out. Either way, it can't hurt to have a bottle at home in case the situation calls for it.

  • Eau de parfum
  • For women
  • Compact 50 ml bottle
  • Calvin Klein Obsession

The packing only holds 50 ml of fragrance. This could be an advantage, however, since you can bring it on your carry-on on a plane instead of putting it in your checked bag.

You're looking at an eau de parfum from Calvin Klein. Not to be confused with regular parfums, an eau de parfum has a lower concentration of perfume oils and is, therefore, a bit more delicate and light. That being said, it should still last most of the day before wearing off. If brand and series are of importance to you, you'd be interested to know that hits is a Calvin Klein Obsession fragrance.

If you compare prices on Secret Obsession EdP on PriceRunner you will see that the lowest price at the moment is £43. It is also one of the very most popular fragrances. This fragrance has a high review average of 4.5 out of 5 and all its features make it a great purchase.

Compare:

Features

Product

Product nameCalvin Klein Secret Obsession EdP 50ml
BrandCalvin Klein
TypeEau de Parfum

Additional Info

Created at PriceRunner2015-08-27

Product Properties

SeriesCalvin Klein Obsession
GenderFemale
Volume50.0 ml

Feedback

The information above is provided by various external sources and should be used as a guide only. Have you noticed anything amiss with this product? Or do you have suggestions for improvement? Send or .
¹

Borrowing more than you can afford or paying late may negatively impact your financial status and ability to obtain credit. Credit subject to status. Ts&Cs and late fees apply.

PriceRunner
  • Black Friday 2026
  • About us
  • Contact us
  • Newsroom
  • Job openings

Since 1999, PriceRunner has helped millions of visitors find the best products at the best prices.

PriceRunner is entirely independent and free to use. Our vision is to be your go-to site that you can always count on when comparing products and prices. PriceRunner became a part of Klarna 2022.

You can compare prices and products with us in:

Sweden, Denmark, The UK, Norway, USA, Germany, Austria, Finland, France, Ireland, Italy, Netherlands, Spain
Copyright 1999-2026 Klarna Technologies AB
Images on this website may be AI-generated.