• Black Friday
  • Sale
  • Blogs
  • About us
  • Sale
Home & Interior
Home Appliances
Katy Perry Purr EdP 100ml

Katy Perry Purr EdP 100ml

Compare
This particular fragrance is first and foremost aimed towards women. The difference between parfum and eau de parfum is a slightly lower perfume concentration.

·

Popularity

1663

in

Eau de Parfum
From 3 payments of £4.65/mo. with
50 ml£19.37
100 ml£13.97
AD

From Cosmetify

Katy Perry Purr Eau De Parfum 100ml

£2.95 shipping, 3-5 days
£13.97

Cosmetify

Katy Perry Purr Eau De Parfum 100ml

Lowest price

·£2.95 shipping, 3-5 days
£13.97

Advertisement

Advertisement

¹

Borrowing more than you can afford or paying late may negatively impact your financial status and ability to obtain credit. Credit subject to status. Ts&Cs and late fees apply.

Related products

Show all
We have picked out a selection of products that might interest you.
Valentino Donna Born In Roma EdP 50ml
100+
100+ watching
Valentino Donna Born In Roma EdP 50ml
£65.46
£1,309.20/L
Gucci Intense Oud EdP 90ml
50+
50+ watching
Gucci Intense Oud EdP 90ml
£74.90
£832.22/L
Lancôme La Vie Est Belle EdP 100ml
100+
100+ watching
Lancôme La Vie Est Belle EdP 100ml
£65.17
£651.70/L
Prada Paradoxe EdP 50ml
100+
100+ watching
Prada Paradoxe EdP 50ml
£63.73
£1,274.60/L
Yves Saint Laurent Black Opium EdP 90ml
100+
100+ watching
Yves Saint Laurent Black Opium EdP 90ml
£79.70
£885.56/L
Tom Ford Ombré Leather EdP 100ml
100+
100+ watching
Tom Ford Ombré Leather EdP 100ml
£119.75
£1,197.50/L
Giorgio Armani Sì EdP 50ml
50+
50+ watching
Giorgio Armani Sì EdP 50ml
£65.13
£1,302.60/L

Reviews

Product details

Lowest price for Katy Perry Purr EdP 100ml is £13.97. This is currently the cheapest offer among 20 stores.

It might be difficult to know which perfume to use and for which occasions. There is a huge selection of products on the market right now, but if you look hard enough and read up on the options, we're sure you'll find something that'll suit you.

  • Nimble 100 ml bottle
  • For women
  • Eau de parfum
  • Made by Katy Perry

If you are at all conscious about putting a bottle of fragrance in your checked bag, then you might want to consider this one. It's small enough to be allowed to go in your carry-on.

This Katy Perry women's fragrance is of the type EdP. Not to be confused with regular parfums, an eau de parfum has a lower concentration of perfume oils and is, therefore, a bit more delicate and light. That being said, it should still last most of the day before wearing off.

This is one of the very most popular fragrances on PriceRunner right now and it currently has a lowest price of £14. This fragrance has a high review average of 4.46 out of 5 and all its features make it a great purchase.

Compare:

Features

Product

Product nameKaty Perry Purr EdP 100ml
BrandKaty Perry
TypeEau de Parfum

Additional Info

Created at PriceRunner2015-08-27

Product Properties

Target GroupWoman
Volume100.0 ml

Feedback

The information above is provided by various external sources and should be used as a guide only. Have you noticed anything amiss with this product? Or do you have suggestions for improvement? Send or .
¹

Borrowing more than you can afford or paying late may negatively impact your financial status and ability to obtain credit. Credit subject to status. Ts&Cs and late fees apply.

PriceRunner
  • Black Friday 2026
  • About us
  • Contact us
  • Newsroom
  • Job openings

Since 1999, PriceRunner has helped millions of visitors find the best products at the best prices.

PriceRunner is entirely independent and free to use. Our vision is to be your go-to site that you can always count on when comparing products and prices. PriceRunner became a part of Klarna 2022.

You can compare prices and products with us in:

Sweden, Denmark, The UK, Norway, USA, Germany, Austria, Finland, France, Ireland, Italy, Netherlands, Spain
Copyright 1999-2026 Klarna Technologies AB
Images on this website may be AI-generated.