• Black Friday
  • Sale
  • Blogs
  • About us
  • Sale
Home & Interior
Home Appliances
Laura Biagiotti Laura EdT 25ml

Laura Biagiotti Laura EdT 25ml

Compare
25 ml is a small packaging, but that also means you can take it in your carry-on when traveling. If you're looking for something light and not too overbearing, this fragrance might

·

Popularity

1404

in

Eau de Toilette
From 3 payments of £5.00/mo. with
25 ml£15.00
50 ml£23.02
75 ml£28.79
AD

From Cosmetify

Laura Biagiotti Eau De Toilette 25ml

£3.95 shipping, 3-4 days
£15.00

Cosmetify

Laura Biagiotti Eau De Toilette 25ml

Lowest price

·£3.95 shipping, 3-4 days
£15.00

Advertisement

Advertisement

¹

Borrowing more than you can afford or paying late may negatively impact your financial status and ability to obtain credit. Credit subject to status. Ts&Cs and late fees apply.

Related products

Show all
We have picked out a selection of products that might interest you.
HUGO BOSS Hugo Orange Woman EdT 75ml
Popular
HUGO BOSS Hugo Orange Woman EdT 75ml
£23.45
£312.67/L
Calvin Klein CK One EdT 200ml
50+
50+ watching
Calvin Klein CK One EdT 200ml
£25.95
£129.75/L
Marc Jacobs Daisy EdT 50ml
Marc Jacobs Daisy EdT 50ml
£33.75
£675.00/L
Dolce & Gabbana Light Blue Women EdT 100ml
Dolce & Gabbana Light Blue Women EdT 100ml
£45.95
£459.50/L
Dolce & Gabbana Light Blue Women EdT 50ml
Dolce & Gabbana Light Blue Women EdT 50ml
£35.20
£704.00/L
Issey Miyake L'Eau D'Issey EdT 50ml
Issey Miyake L'Eau D'Issey EdT 50ml
£20.99
£419.80/L
Jean Paul Gaultier Classique EdT 100ml
Jean Paul Gaultier Classique EdT 100ml
£64.95
£649.50/L

Reviews

Product details

Lowest price for Laura Biagiotti Laura EdT 25ml is £15.00. This is currently the cheapest offer among 10 stores.

While you could think that perfumes only should be worn in more formal social gatherings, there are many occasions where it could be appropriate, for example at work or in your everyday routine when you want that little extra something.

  • Compact 25 ml bottle
  • For women
  • Eau de toilette
  • Made by Laura Biagiotti

This is a women's fragrance from Laura Biagiotti, an EdT. This is a very light and delicate type of fragrance, and they generally don't last all day. It could, however, still be a good option for you if you're looking for something more "lightweight".

The packing only holds 25 ml of fragrance. This could be an advantage, however, since you can bring it on your carry-on on a plane instead of putting it in your checked bag.

This fragrance has a high review average of 4.82 out of 5 and all its features make it a great purchase. If you compare prices on this fragrance on PriceRunner you will see that the lowest price right now is £15. It is also one of the very most popular fragrances.

Compare:

Features

Product

Product nameLaura Biagiotti Laura EdT 25ml
BrandLaura Biagiotti
TypeEau de Toilette

Additional Info

Created at PriceRunner2015-08-27

Product Properties

GenderFemale
Volume25.0 ml

Feedback

The information above is provided by various external sources and should be used as a guide only. Have you noticed anything amiss with this product? Or do you have suggestions for improvement? Send or .
¹

Borrowing more than you can afford or paying late may negatively impact your financial status and ability to obtain credit. Credit subject to status. Ts&Cs and late fees apply.

PriceRunner
  • Black Friday 2026
  • About us
  • Contact us
  • Newsroom
  • Job openings

Since 1999, PriceRunner has helped millions of visitors find the best products at the best prices.

PriceRunner is entirely independent and free to use. Our vision is to be your go-to site that you can always count on when comparing products and prices. PriceRunner became a part of Klarna 2022.

You can compare prices and products with us in:

Sweden, Denmark, The UK, Norway, USA, Germany, Austria, Finland, France, Ireland, Italy, Netherlands, Spain
Copyright 1999-2026 Klarna Technologies AB
Images on this website may be AI-generated.